A nyugdíjas Marko szerint Verstappennek már nincs szüksége tanácsokra

A nemrég visszavonult Red Bull-tanácsadó, Dr. Helmut Marko szerint a négyszeres világbajnok Max Verstappen olyan vezetővé vált, akinek már nincs szüksége útmutatásra.
A 82 éves szakember a német Sport1 csatornának nyilatkozott:
„Max olyan irányítóvá vált, hogy már nincs szüksége tanácsokra – gyakorlatilag ő vezeti az istállót. A csapat Horner távozása után valóban jól fejlődött. Látom, hogy minden jó kezekbe került, és máris élvezem a gondolatot, hogy nem kell Ausztráliába repülnöm. Elrendezem a tévénézésemet, hogy minden információm meglegyen, amit megszoktam – mert szektoridők és hasonló adatok nélkül nehéz értelmezni a versenyt.”
Marko a holland pilóta versenyautón kívüli életéről is értekezett:
„Max most már apa, macskái és kutyái vannak, kiegyensúlyozott életet él – és egyértelműen az egyik legnagyobb a motorsportban, ha nem a legnagyobb. Olyan szintre fejlődött, hogy már nincs szüksége útmutatásra. Arrogáns lenne tőlem, ha ehhez bármit is még hozzátennék. Ilyen értelemben ez egy jó megoldás.”
Marko utalt rá, hogy Verstappen karrierje még korántsem ért véget, annak ellenére, hogy spekulációk szerint az új szabályok elűzik a hollandot a királykategóriából:
„Max számára még nincs ennek vége. Nem látom, hogy véget érne a képességeinek, elképesztő vezetési tudásának és technikai intuíciójának. Amennyiben megfelelő autó áll rendelkezésre, még több világbajnoki címet fog nyerni.”









