A Red Bull kötelékéből igazolt mérnököt a Ferrari

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 03.
Guillaume Dezoteux
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Ferrari új mérnököt igazolt 2026-ra: A GPblog értesülései Guillaume Dezoteux a csapat teljesítményért felelős vezetőjeként kezdi meg munkáját.

Dezoteux  tizennyolc évet töltött a Red Bull kötelékében, így ebben a tekintetben is komoly igazolásnak számít. Az elmúlt két szezonban a Racing Bulls járműteljesítményért felelős vezetőjeként dolgozott.

Dezoteux 2006-ban a Toro Rossónál kezdett, majd 2011-2013-ban tett egy kis kitérőt és a Michelin gumiabroncs-teljesítménymérnöketént dolgozott. Ezt köövetően visszatért a Toro Rossóhoz, mely később Alpha Tauri, majd Racing Bull lett.

„Ma véget ér a Red Bull családdal töltött 18 éves kalandom – micsoda utazás volt!” – írta LinkedIn profilján. „Őszinte hálámat szeretném kifejezni a csapatnak, és minden jót kívánok nekik a következő szezonban az új autóval és a vadonatúj motorral.”

A közösségi média platformon az olasz nem árulta el új pozícióját, de úgy tudni, hogy a Ferrarinál folytatja a pályafutását.