A Renault új vezérigazgatója elárulta, mit fog tenni a teljesen utolsó csapatunkkal a Forma-1-ben

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 09. 10.
Alpine, renault, f1
Fotó: Alpine

A Renault „hosszú ideig marad a Forma-1-ben” az Alpine istállójával – nyilatkozta Francois Provost, az új vezérigazgató a francia Canal+ televíziónak adott interjúban.

A Renault élén töltött harmadik hónapjában Provost igyekezett csillapítani azon pletykákat, melyek a csapat F1-ben való részvételéről szólnak. Az alakulat jövőre feladja a saját motorját a Mercedes-szel való együttműködés javára. Provost a múlt hétvégén, a monzai Olasz Nagydíjon jelent meg először a száguldó cirkusz paddockjában:

„Látogatásom fő célja annak a megerősítése volt, hogy maradunk a királykategóriában.”

Hangsúlyozta az Alpine legjobb pilótája, Pierre Gasly nemrégiben megkötött szerződéshosszabbítását is, amely 2028-ig köti a 29 éves franciát a csapathoz. Steve Nielsen is csatlakozott az Alpine-hoz ügyvezető igazgatóként a múlt héten, Flavio Briatore ügyvezető tanácsadó mellé, ezért így folytatta Provost:

„Ez is egy igazán pozitív jel. Egy új korszakba lépünk, amely a teljesítményé lesz, de mindenekelőtt a stabilitás korszaka. Pierre elkötelezettsége ezt is jól bizonyítja. Steve ügyvezető igazgatóvá történt kinevezése is jó példa erre. Láthatják tehát, hogy sok előrelépést tettünk.”

Gasly a múlt héten, az új szerződésének bejelentésekor így nyilatkozott:

„Különösen franciaként elég büszke vagyok arra, hogy egy francia autógyártónál versenyzek. Mióta 2023-ban csatlakoztam, mindig úgy éreztem, hogy ez az alakulat a megfelelő hely a jövőm szempontjából.”

Az Alpine az utolsó, 10. helyen áll jelenleg az F1-es konstruktőrök rangsorában. Gasly az olaszországi 16. hely után a 14. helyen áll a pilótákéban. Az Alpine másik autójának pilótái, Franco Colapinto és Jack Doohan a tabella utolsó két helyet foglalják el, és ők az egyetlenek, akik idén még nem szereztek pontot.