A világbajnoki címről beszélt Lewis Hamilton

Hegedűs Dávid2024. 08. 02.
Lewis Hamilton
Fotó: Jiri Krenek / Mercedes-Benz AG

Miután megörökölte a belga futamgyőzelmet, Lewis Hamilton lett idén Verstappen mellett az egyedüli olyan pilóta, aki egynél több versenyt tudott nyerni.

Remek formában a Mercedes, az elmúlt négy versenyből hármat is az ezüst nyilak nyertek, ráadásul Spában a kettős győzelem is meglett volna, de a győztes Russellt kizárták, mivel könnyebb volt az autója az előírt minimumnál.

Az első helyet így a csapattárs Hamilton örökölte meg, aki Silverstone után a második idei sikerét ünnepelhette. Ezzel a Mercedes a Red Bull után az első gárda, aki három sikernél jár.

Mivel az évet gyengén kezdték, ezért a csapatversenyben csak a negyedik helyet foglalják el, míg a jobbik pilóta, Hamilton a hatodik, 127 ponttal lemaradva az éllovas Verstappen mögött.

A javuló forma miatt pedig felmerült a kérdés, hogy ők mit gondolnak a saját világbajnoki esélyeikről, amire a 39 éves, hétszeres világbajnok reagált.

„Nem számolunk a bajnoki címmel, ez hatalmas reménykedés lenne. De remélhetőleg folytatni tudjuk az elmúlt versenyeken mutatott fantasztikus teljesítményt, és jobban tudjuk kezdeni a hétvégéket.” – tette egyértelművé Hamilton.