A világsztár teniszező ünnepelte Antonellit és Bezzecchit

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 04. 01.
Marco Bezzecchi
Fotó: Michelin

Sikerekben gazdag nap volt Olaszország számára a vasárnap, amit Jannik Sinner meg is ünnepelt sikere után.

A vasárnapot gyakorlatilag nemzeti ünneppé lehetne nyilvánítani Olaszországban. Európai idő szerint reggel Andrea Kimi Antonelli megnyerte a Forma-1-es Japán Nagydíjat, aminek köszönhetően átvette a vezetést a tabellán. Ezzel a fiatal versenyző húsz év után érte el azt, hogy újra olasz pilóta legyen az F1 élén, mivel ezt 2005-ben Giancarlo Fisichella vezette a pontversenyt.

Nem sokkal a Forma-1 után már kétkeréken volt érdekeltsége az olaszoknak, méghozzá a Superbike-ban. A Portugál Nagydíjat ledominálta a Ducati, mindhárom futamon egy-kettőt hoztak le Nicolo Bulega győzelmeivel, és Iker Lecuona második helyeivel. Előbbi motoros már hatvannyolc pontos előnnyel rendelkezik csapattársa előtt a bajnoki csatában, és szinte biztos, hogy ő rendelkezik a legnagyobb eséllyel a végső győzelemre.

A MotoGP-ben szintén volt öröme az olasz népnek, mivel az Aprilia remekül teljesített az Amerikai Nagydíjon. A pole pozíciós Marco Bezzecchi rekordokat beállítva rajt-cél győzelmet szerzett, amivel visszavette az első helyet a bajnokságban, ezzel pedig minden hétvégén zajlott szériában egy olasz személy áll az élen.

A két sportág királykategóriájában akadnak közös pontok, és ez főként a honfitárak közt elérhető. Bezzecchi futam utáni nyilatkozatából kiderült, hogy beszélt Antonellivel a vasárnapi nap folyamán: „Kimi és én ma reggel beszéltünk; amint felébredtem, azonnal üzenetet küldtem neki.”

Mint kiderült, nem csak a motorsport világát érte el a sikerhalmaz. A teniszező Jannik Sinner is gratulált az apriliásnak, miután a Miami Opent megnyerve a kamerára írta: Bez, Kimi, Italia.


„Jannik meglepetés volt. Rajongója vagyok, ő keresett meg a brazíliai verseny után. Hihetetlenül izgalmas volt vele beszélgetni, még ha csak telefonon is. Remélem, hamarosan találkozhatunk. Két büszke olasz támogatását élvezhettem.” – árulta el az immár kilencszeres futamgyőztes.