Adrian Newey kórházban volt, most otthonról dolgozik

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 05. 07.
Adrian Newey, Aston Martin
Fotó: Clive Mason/Getty Images/Aston Martin F1 Team

Adrian Newey nem volt jelen a múlt hétvégi Miami Nagydíjon, sőt a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj óta egyetlen versenyen sem vett részt személyesen. 

A talksport.com közkése szerint a Daily Mail számolt be róla, hogy Newey-nak kórházi kezelésre volt szüksége, miután megbetegedett. A cikk szerint ez egy olyan „probléma, amely az elmúlt hetekben gyötörte”, és jelenleg berkshire-i otthonából dolgozik távolról.

Az Aston Martin szóvivője így nyilatkozott: „Nem kommentáljuk a csapatunk tagjaival kapcsolatos személyes ügyeket.”

„Adrian dolgozik, és a múlt héten is a campusunkon volt.”

Még nem tudni, mikor tér vissza Newey a szokásos munkarendjéhez, de fennáll a veszélye, hogy csak a május 22–24-én megrendezésre kerülő kanadai futam után.

Úgy tudni, hogy Newey a szerződése szerint csak 10–14 versenyen köteles személyesen részt venni egy szezonban, és jelenléte attól függ, hogy hol érzi úgy, hogy a legtöbbet tud hozzáadni a csapat munkájához.

Newey visszavonult a csapatfőnöki feladatoktól, hogy kizárólag az autó tervezésére koncentrálhasson, így március óta Andy Cowell vette át a csapatfőnöki feladatkört.