Akkora a baj az Aston Martinnál, hogy már az FIA is kiintheti őket a versenyből

Futótűzként terjedt Kína után az a felvétel, amelyen Fernando Alonso a hosszú egyenesben két kézzel elengedte a kormányt, így kímélve a kezét a vibrációtól. Ez pedig az FIA figyelmét is felkeltette.
Pont ez a rendkívül erős vibráció az, ami miatt szenved a Honda és az Aston Martin. Olyan mértéket ölt jelent pillanatban, hogy a versenyzők egészségére is veszélyt jelent, ezért képtelenek teljesíteni egy teljes versenytávot is.
Egyelőre nem tudni, hogy a Honda mikorra tudja teljes mértékben megoldani a gondokat, de a soron következő hazai futamukon sem várható komoly javulás.
Olasz sajtóhírek szerint az FIA is felkapta a fejét Alonso kormányelengedésére, így sokkal szorosabban elkezdték monitorozni a csapat telemetria adatait.
A forrás megjegyzi, hogy a következő Japán Nagydíjon az illetékesek nagyon alaposan figyelni fogják az adatokat és ha úgy ítélik meg, hogy a vibráció komoly veszélyt jelent a pilótákra, akkor korlátozhatják a Honda motor teljesítményét, de extrém esetben az adott edzés vagy futam befejezésére is késztethetik a gyártót, ami hatalmas blama lenne, főleg hazai közönség előtt.








