Alig lát idén esélyt a pontszerzésre Alonso

Hegedűs Dávid2025. 05. 13.
Fernando Alonso
Fotó: Zak Mauger / LAT Images / Aston Martin F1 Team

Karrierje egyik, ha nem a legpocsékabb idénykezdetén van túl Fernando Alonso. A kétszeres világbajnok hat futam után azon kevés versenyző egyike, aki még nem szerzett pontot.

Két év alatt a mennyből a pokolba jutott az Aston Martin, a mezőny elejéről az utolsó helykre estek vissza. Számukra pedig csak a nagy 2026-os változások adhatnak reményt.

Idén pedig Lance Stroll szerezte a csapat valamennyi pontját, azokat is az első két futamon. Azóta sem ő, sem pedig a spanyol sem tudott a pontszerző helyeken végezni.

Ugyan konstruktőriben a hetedik helyen állnak, de a realitás azt mutatja, hogy ennél hátrébb fognak végezni az év végén.

Alonso eddigi idényéhez jelentős mértékben hozzájárul még a balszerencse és a rossz stratégia is, ahogy volt az Miamiban a sprintfutamon.

„Miamiban szombaton túl sokáig maradtunk az Intereken. Ahogy már elmondta, három vagy négy olyan lehetőségünk van az évben, amikor káosz van és emiatt lehetőségünk nyílhat a pontszerzésre.” kezdte a rangidős Alonso.

„Ebből idén már három megvolt. Egy volt Ausztráliában, ott én hibáztam. Majd ott volt Kína, ahol három vagy négy autót is kizártak, ott pedig az első körben kigyulladt a fékem. Most pedig Miami. Az én esetemben három lehetőséget szalasztottunk el, és még talán egy vagy kettő lehet idén a pontszerzésre. Remélem azokat már nem fogjuk elszalasztani.” – tette hozzá.