Alonso: A nehézségekből sokkal többet lehet tanulni, mint az ünneplésekből

Hegedűs Dávid2023. 11. 01.
Fernando Alonso
Fotó: Aston Martin F1 Team

Mexikóban ismét ismét pocsék hétvégét zárt az Aston Martin. A zöldek a bivaly erős év kezdet után gyakorlatilag sereghajtók lettek 2023-ban.

Alonso és az Aston Martin igazi hullámvasutat él át idén. Az év eleji elképesztő sikerek és eredmények után teljesen állva maradtak és a mezőny végére süllyedtek vissza. Ezt nagyon nehéz mindenkinek elfogadni, főleg a kétszeres világbajnok Alonsonak, aki volt már korábban is hasonló „erősségű” autóban.

Sokáig a konstruktőri bajnoki második hely biztosnak látszott, de a legutóbbi austini versenyen már a McLaren is beelőzte őket, így a silverstone-i alakulat már csak az ötödik a csapatok rangsorában. Három versennyel a szezon vége előtt pedig már biztossá is vált ezen helyezésük, hiszen erőből nem tudják visszaelőzni a McLarent, de az Alpine nagyon messze van tőlük.

Motiváció is tehát szinte teljesen elfogyott az Aston Martin házatáján, ám Alonso igyekszik a pozitívumokat keresni ebben a helyzetben is.

„Őszintén megvallva, már nem küzdünk semmiért sem. Tanulni fogunk, még akkor is, ha ehhez a bokszutcából kell rajtolnunk, sokkal több értelme van ennek, mintha csak teljesítenénk a hétvégét. A konstruktőri bajnokságban pedig megvan a helyünk.” – kezdte a spanyol.

„Az egyéni pontversenyben vesztettünk néhány pozíciót. Még így is lenyűgöző, hogy a Ferrarik, George és Lando előtt vagyunk. Ezeket a pozíciókat persze elfogjuk veszíteni, de lássuk mire vagyunk képesek. Olyan keményen dolgozunk, ahogy csak tudunk. Nem arról van szó, hogy örülünk a helyzetnek, mert nem olyan helyzetben vagyunk, ahol lenni szeretnénk, de mindent megteszünk azért, hogy fordítsunk ezen a helyzeten. Időnként többet tanulunk a nehézségekből, mint a sikerek ünnepléséből.”

„Ez pedig ez nehézségekkel teli időszak. A lehető legtöbbet próbálunk tesztelni, a lehető legtöbb visszajelzéseket akarjuk adni a silverstone-i gyárból, és remélhetőleg magasan tudjuk befejezni a szezont, nem pedig mélyen.”