Alonso a tévé közvetítésnek is beszólt Szingapúrban

Hegedűs Dávid2025. 10. 07.
Fernando Alonso
Fotó: Aston Martin F1 Team

Igencsak szókimondó hangulatban volt a szingapúri futam során a nap versenyzőjének is megválasztott Fernando Alonso. Az Aston Martin spanyolja a csapatától kezdve a FOM-ig, mindenkihez volt egy csípős megjegyzése.

Elemében volt a kétszeres bajnok, de nem csak az előzések terén, hanem a rádiózásokban. Egyszer a csapattát hallgattatta el, majd egy verseny szituációban a versenytársát illette kritikus jelzőkkel.

A verseny utolsó körében pedig utolérte azt a Hamiltont, aki fékgondok miatt szinte csak vánszorgott a pályán, de szándékos kanyar levágásokkal megtartotta helyét, igaz utólag megbüntették, így Alonso lett a hetedik.

Ez azonban nem volt benne a közvetítésben, hanem inkább a futamgyőztes ünneplését lehetett látni.

Ezt pedig nem hagyta szó nélkül Alonso, aki a verseny után a saját X oldalán fejtette ki a kritikáját a közvetítésekért felelős FOM felé, utalva arra is, hogy a verseny alatt egy olyan rádióbeszélgetést is bevágtak, amit nem kellett volna a világ tudtára hozni.

„Mivel élmenők lettünk a privát jellegű rádióbeszélgetések közvetítésbe való bejátszásában, itt lenne az ideje, hogy a valós, pályán zajló izgalmak is helyet kapjanak az adásban.” – posztolta Alonso.