Alonso dühösen eldobta kesztyűjét, jelenleg igen csalódott

Az Aston Martin 2026-os F1-es szezonra való felkészülése tegnap reggel Bahreinben megtorpant, amikor Fernando Alonso csalódottan kidobta kesztyűjét az AMR26-osából, a kiábrándító első stintje után.
Adrian Newey csapatfőnök rendkívüli hírneve miatt az Aston Martin új F1-es autója az egyik leginkább várt betontorpedó volt a hét elején történt bemutatása előtt. A silverstone-i bázisú versenycsapatnál azonban a dolgok nem egészen a tervek szerint alakultak. Miután a fejlesztési késések miatt kihagyták a barcelonai shakedown jó részét, az Aston Martint túlmelegedési problémák sújtották a bahreini tesztelés első napján.
Lance Stroll tegnapelőtt mindössze 36 kört tudott teljesíteni az AMR26 volánja mögött a felmerült problémák miatt. Fernando Alonso pedig az új géppel megtett első körök után dühöngött az autó minőségével kapcsolatban. A Forma-1-es újságíró, Antonio Lobato Instagram-bejegyzése szerint a kétszeres világbajnok az új AMR26-tal megtett első körök után úgy reagált, hogy kesztyűjét az Aston Martin garázsában eldobta. A spanyol pilótafülkében készült fotója mellé Lobato ezt írta:
„Kiszáll az autóból, eldobja a kesztyűjét; nem olyan, mint amilyeneknek lennie kellene, még csak közel sem.”
Alonso haragja valószínűleg abból fakad, hogy nemrégiben kijelentette, hogy a következő F1-es idény lehet az utolsó számára ebben a sportágban. A 44 éves spanyol pilóta a 23. szezonját kezdi meg Forma-1-es pilótaként. Ez messze meghaladja a többi versenyzőt ebben a sportágban. Newey állítólag azt mondta Alonsónak, hogy az Aston Martin jelenleg „hónapokkal” lemaradt F1-es riválisaitól a rajtrácson, rámutatva a brit konstruktőr előtt álló probléma súlyosságára. A 32-szeres futamgyőztes még nem hozott hivatalos döntést a sportban való jövőjéről. Alonso nemrég kijelentette, hogy szeptemberig várni akar ezzel, mielőtt bejelenti szándékait. Mindeközben az Aston Martin vezetői nyomást gyakorolnak rá, hogy hamar döntsön.
Lobato egy másik Instagram-sztoriban megkérdezte Alonso csapattársát, Lance Strollt, hogy mi a „legjobb dolog” az Aston Martin új F1-es autójában. A kanadai sarkasztikusan így felelt, némileg még jobban felhívva a figyelmet a silverstone-i csapat jelenlegi nehézségeire:
„A dekor nagyon szép.”
Stroll nem éppen a legszószátyárabb pilóta a rajtrácson. Az, hogy nem említ semmilyen más potenciális pozitívumot az autóval kapcsolatban, viszont sokat elárul. A bahreini teszt első napja volt Stroll első igazi ismerkedése az új géppel, miután csütörtök este csak néhány beállítási kört teljesített, majd Barcelonában átadta az autót Alonsónak.
Newey és társai biztosan rengeteg munkát fognak elvégezni a következő hetekben, mielőtt a mezőny Ausztráliában összegyűlik a 2026-os szezonnyitóra.









