Alonso elmagyarázta, miért veszedelmesen zsibbasztó most az Aston Martin

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 05.
Fernando Alonso, Aston Martin
Fotó: Alastair Staley/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Fernando Alonso nyíltan beszélt az új Aston Martin autóval tapasztalt vibráció hatásairól.

A silverstone-i alakulat gyengén kezdte az új szezont, mivel korlátozott futásteljesítménnyel érkezett meg az ausztráliai szezonnyitóra. Kiderült, hogy a Honda motor komoly rezgéseket okoz az autóban, ami rendkívül kellemetlen helyzetet teremt a pilótáknak. Adrian Newey elárulta, hogy a problémák annyira súlyosak, hogy a pályán való hosszabb ideig tartó versenyzés a pilótáiknak maradandó idegkárosodás kockázatával jár. A helyzetet még súlyosabbá téve Alonso a RacingNews365-nek és más médiumoknak is nyilatkozott:

„Nálunk egyszerűen minden vibrál. De ez nem csak minket érint. Az autó némileg küszködik, ezért vannak problémáink, megbízhatósági gondjaink, amelyek kissé lerövidítik a napjainkat. A motorból eredő vibrációk károsítják az autó alkatrészeit. Mi, pilóták is érezzük őket. A testünkben érezzük ezt a frekvenciát. A rezgéseket 20-25 perc után érezni, emiatt kicsit zsibbad a kezed vagy a lábad.”

Alonso nem először kerül hátrányos helyzetbe a Hondával, mivel a japán gyártó 2015-ös visszatérése a Forma-1-be a gyenge megbízhatóság árnyékolta be. A spanyol azonban támogatja a Hondát abban, hogy a közeljövőben orvosolja a jelenlegi korlátait:

„Ez egy kihívás, de Sakurában minden nap a megoldásokat keresik. Bahrein óta több tesztet is elvégeztek, és pár megoldást már be is építettek az autóba, így kíváncsi vagyok, hogy holnap javulni tudunk-e.”