Alonso és Stroll is mehet az FIA elé az Abu Dhabiban történt állítólagos szabályszegésük miatt

Fernando Alonso és Lance Stroll is idézést kapott az FP3 előtt, és meg kell jelennie Abu Dhabiban a versenybírák előtt.
Mindkét Aston Martin pilótát az FIA Formula One Sporting Regulations 19.2(c) cikkének állítólagos megsértése miatt kérették be, amely a rajongói rendezvényen való részvétel elmulasztásával kapcsolatos. Alonso és Stroll helyi idő szerint 13:15-kor adhatnak magyarázatot a versenybíróknak.
A kétszeres spanyol világbajnok a pénteki napot a kilencedik leggyorsabb idővel zárta, míg csapattársa a tizenkettedik helyen végzett. Alonso hat tizeddel maradt el Norris tempójától, a kanadai pedig csak egy tizeddel volt lassabb. Az Aston Martinnakaz abu-dhabi futam egy technikai korszak végét jelenti, amelyet kevés csúcspont és több kisebb vigasz jellemezte, mielőtt belevetnék magukat a 2026-os szabályozás és Adrian Newey által tervezett első autó által kínált valódi lehetőségekbe.
A múlt héten a legendás brit tervezőt nevezték ki csapata új csapatfőnökévé a belső átszervezéskor, amelynek során Andy Cowell kevesebb mint egy év után visszalépett. Még nem világos, hogy Newey kinevezése csapatfőnökként végleges-e, vagy csak ideiglenes lépés 2026-ig, amíg egy másik ismert név megérkezik. Ettől függetlenül továbbra is teljes munkaidőben fogja szentelni magát a projektnek.









