Alonso már tudja, hogy mikor dönt a jövőjéről, és mit nem akar

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 05. 30.
Fernando Alonso, Adrian Newey
Fotó: Zak Mauger/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Fernando Alonso bevallotta, nem biztos benne, hogy ott lesz-e még a rajtrácson, amikor a Circuit de Catalunyának sikerül meghosszabbítania a Forma-1-gyel kötött szerződését.

A három évtizedes múltra visszatekintő barcelonai futam jövője egy hajszálon múlik, mivel 2026-tól Madrid utcái veszik át a hivatalos Spanyol Nagydíj címét. Így jövőre Barcelona potenciálisan az utolsó nagydíjának adhat otthont. Ignasi Armengol, a pálya új irányítójának, a Fira Circuitnak a vezetője a héten nem kívánt nyilatkozni arról, hogy a hétvégén bejelenthetik-e már a szerződéshosszabbítást:

„Az az igazság, hogy nem is tudok erre válaszolni. Jelenleg azt sem tudom, hogy pontosan hol tartanak az egyeztetések.”

A kétszeres bajnok Alonsót ugyanakkor hivatalosan is a Circuit de Catalunya legfontosabb nagykövetévé nevezték ki, és keddi üzenete az volt, hogy szeretné, ha az új szerződést hosszú időre kőbe vésnék. Igaz, hogy ez két spanyolországi futamot jelentene, de a pálya már két-három évtizede ott van, és ott lesz a következő három, négy, öt évtizedben is – állítja az Aston Martin pilótája:

„A másik pálya talán inkább ideiglenes, nemde? Persze, azt gondolom, hogy Spanyolország számára fontos a hosszú távú stabilitás.”

A 43 éves pilóta azonban készségesen elismeri, hogy a jövő évi barcelonai futam lehet az ő és a pálya utolsó köre is, mert így zárt:

„Nem tudom, hogy 2027-ben versenyezni fogok-e még, de jelenleg csak 2026-ra van szerződésem. Majd jövőre döntöm el. De remélem, hogy a pálya története folytatódik, amiben biztos vagyok.”