Alonso máris kihívta Verstappent egy szezonon kívüli versenyre

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 11. 28.
Max Verstappen, Fernando Alonso
Fotó: Jared C. Tilton/Getty Images/Red Bull Content Pool

Fernando Alonso azt mondta Max Verstappennek, hogy megverné a háromszoros világbajnokot egy DTM versenyen.

A 42 éves spanyol azt követően nyilatkozott, hogy lezárult egy olyan idény, amelyet pályafutása legjobbjának nevezett, miután nyolc dobogós helyezést és egy negyedik helyet szerzett a pilóták bajnokságában.

Alonso megfiatalodott az Aston Martin alakulatánál, és ha nem lett volna Verstappen totális dominanciája 2023-ban, akár még további futamgyőzelmeket is hozzátehetett volna a 32 elsőséggel álló mérlegéhez. Az Abu Dhabi Nagydíj végén Alonsót a holland pilóta élőben „interjúvolta” a Viaplay közvetítése alatt. Míg Alonso, aki utoljára 2006-ban nyert világbajnokságot, látszólag komolyan akarta venni az interjút, és a versenyéről beszélt, Verstappen inkább eltrollkodta volna a helyzetet. A beszélgetés rátért arra, hogy mit csinál majd a páros a téli szünetben, Verstappen pedig így felelt:

„Én GT3-ban tesztelek majd, és ha akarod… Portimaóban, talán találkozhatunk a szünet közepén?”

Mire Alonso kontrázott:

„Én Oregon DTM-es csapattal leszek, talán ott le is tudlak nyomni.”

Magabiztos szavak ezek a veterántól, aki reménykedik abban, hogy csapata jövőre olyan autóval áll elő, amely képes legyőzni Verstappent a Forma-1-ben.