Alonso szerint ő a legjobb, és semmit sem kell bizonyítania

Fernando Alonso szerint a Forma-1-ben továbbra is olyan teljesítményt nyújt, amivel elégedett, és csak akkor kezd el aggódni, ha már nem ő lesz a leggyorsabb pilóta a gokartpályáján.
Az Aston Martin és a Honda által az év elején tapasztalt számos gond miatt a spanyol nem tudott az F1 új korszakában a kívánt pozíciókért küzdeni. De a kétszeres világbajnok szerint egyelőre semmi jel nem utal a teljesítményromlására. Egyéni szinten szerinte továbbra is nagyon magas színvonalon teljesít. Amikor a Kanadai Nagydíj előtti sajtónapon felmerült a kérdés, hogy egy versenyző hogyan mérheti a saját fejlődését, ha az autó nem versenyképes, Alonso így felelt:
„Nem kell mérni semmit, mert én vagyok a legjobb. Nem kell semmit se bizonyítanom. Semmit se kell éreznem ahhoz, hogy elhiggyem, hogy a megfelelő szinten vagyok.”
Az Aston Martin pilótája szerint ezt a megerősítést a királykategórián kívül is megkapja. A motorsport csúcsán egy pilóta nagymértékben függ az alakulata versenyképességétől, de Alonso szerint más autókban és kategóriákban való szereplései továbbra is megerősítik, hogy a nyers tempója még mindig megvan:
„Ha elmegyek egy gokartpályára, és nem én vagyok a leggyorsabb, akkor aggódni fogok. Ha GT-autóba ülök, és nem én vagyok a leggyorsabb, akkor is aggódni fogok, és így tovább. Eközben ezt csinálom, és még mindig én vagyok a leggyorsabb, így amikor eljön a Forma-1-es hétvége, csak idő kérdése az, hogy jobb autóm legyen.”
A spanyol szerint ez az, ami 44 évesen is motiválja:
„Várom a lehetőséget, és közben igyekszem segíteni az istállónak. És nem veszítem el azt a versenyképességet, amire a száguldó cirkuszban szükség van. Tehát különböző kategóriákban, más-más autókban versenyzek, kipróbálom magam különféle sorozatokban és autókkal, és érzem, hogy versenyképes vagyok.”
Az Aston Martin kollektív küzdelmeivel kapcsolatban Mike Krack, a csapat pálya melletti vezetője hangsúlyozta, hogy fontos szerepe van a két pilóta frusztrációjának kezelésében, különösen mivel a fejlődés továbbra is időbe telik:
„A versenyzőinket kell a leginkább védeni, mert minden csütörtökön, pénteken, szombaton és vasárnap ugyanazokat a kérdéseket kapják. Majd a következő alkalommal megint. Számukra tehát a legnehezebb, hogy mindig ugyanazt válaszolják. Úgy gondolom, ezt már Sanghajban is elmondtam, hogy meg kell védenünk őket ettől. Mert a mezőny végén haladva egyre nagyobb a frusztrációjuk.”
Az Aston Martin párosának nyárig kell várniuk az AMR26 jelentős fejlesztéseire, és tudják, hogy a következő hetek valószínűleg nehezek lesznek, különösen mivel a versenyek sűrűn követik egymást. Krack ezért így zárt:
„Szóval arról van szó, hogy kezeljük ezt a helyzetet. Úgy gondolom, hogy a versenyek közeledtével, az európai szezonban gyakran lesznek futamok, ki kell tartanunk. De ma reggel is megbeszélést tartottunk a csapattal. A hangulat igen jó, mert őszinték vagyunk a helyzetet illetően. Tisztában vagyunk vele, és átbeszéljük.”
https://motorsportol.hu/f1/2026/05/22/alonso-szerint-2014-ota-rossz-iranyba-tart-a-forma-1/








