Alonso várhatóan 2026 végén visszavonul, de nem ez lehet az Aston Martin legnagyobb baja

Spanyolországból érkező friss jelentések szerint Fernando Alonso visszavonulhat az F1-ből a 2026-os szezon végén, amennyiben az Aston Martin nem tudja kihasználni az új szabályozást.
Arról is cikkeznek, hogy jelenleg egyetlen másik top pilóta sem érdeklődik a silverstone-i projekt iránt. Az Aston Martin hatalmas elvárásokkal indult neki a 2026-os szezonnak. A Honda gyári motorpartnerként, Adrian Newey pedig fő műszaki tervezőként csatlakozott az alakulathoz. Sokan úgy vélték, hogy az új szabályok adta lehetőség Alonso utolsó reális esélye a harmadik világbajnoki cím megszerzésére. Az idény előtti tesztelés azonban más képet festett. Az Aston Martin a leglassabb istállónak tűnt a rajtrácson. Az új Honda motorja pedig mind a sebesség, és a megbízhatóság terén is szenved. A MARCA újságírója, Marco Canseco szerint Fernando Alonso feltehetően távozik, hacsak az AMR26 nem bizonyul versenyképesnek az élmezőnnyel is. Így fogalmaz:
„Igen valószínű, hogy Fernando Alonso visszavonul a Forma-1-ből. Mindez akkor, ha – ahogy látszik – az Aston Martin nem lesz jobb, mint az 5. leggyorsabb autó (és ez már így is elég nagy kockázat).”
Hozzátette, hogy csak akkor fontolná meg Alonso a karrierje meghosszabbítását egy évvel, ha az AMR26 valahogy képes lenne az élmezőnyben harcolni idén. Canseco arra is utalt, hogy más top pilóták jelenleg állítólag nem tekintik az Aston Martint a jövő vonzó lehetőségének. Így folytatja ezért:
„Nem tűnik úgy, hogy Russell, Verstappen vagy Leclerc jelenleg a legcsekélyebb érdeklődést is mutatná az iránt a csapat iránt, ahol Fernando versenyez.”
Korábbi pletykák szerint Max Verstappen és Charles Leclerc is potenciális jelöltjei lehetnek az Aston Martinhoz való jövőbeli átigazolásnak, ha a projekt az új szabályozás által belendül. Ez a forgatókönyv most már valószínűtlennek tűnik. Kivéve persze, ha a csapat nem tesz gyors előrelépéseket 2026-ban, és valamilyen módon a mezőny élén végez.
Az Aston Martin gyenge előszezonja után Fernando Alonso mégis reményt keltett. Közölte, hogy az AMR26 összes problémája viszonylag hamar orvosolható. A 44 éves pilóta szerint minden gondjukra már megvan a megoldás. A Bahreinben tartott második előszezoni teszt után Alonso kifejtette a RacingNews365-nek, hogy az új autóval kapcsolatos problémák közül nincs olyan, amelyet „lehetetlen lenne megoldani”:
„Szerintem minden biztosan megoldható, rövid és középtávon is. Nem hiszem, hogy lenne olyan, amit lehetetlen lenne megoldani, de várnunk kell még rá, és meg kell néznünk, mi lesz. Megpróbálunk mindent kijavítani, amit csak lehet, Ausztrália előtt. Utána megpróbálunk minél több dolgot kijavítani az első pár futamon, mielőtt túl késő lenne a bajnokságban. De optimista maradok. Azt gondolom, hogy mindenre van megoldás.”
Korábbi jelentések szerint Adrian Newey magánjelleggel közölte az F1 Bizottsággal, hogy az AMR26 új Honda motorja még a 250 kW-os alsó határértéknél sem volt képes energiát visszanyerni Bahreinben, nemhogy a 350 kW-os maximumnál. Azt is tudni vélik, hogy a Honda tájékoztatta a briteket, hogy a Bahreinben azonosított problémák többségére a 2026-os szezon második versenyére, a Kínai Nagydíjra (március 13–15.) megoldást találnak.









