Amerika erősít: Jövőre már két F1-es csapatuk lesz – Melyik a szimpatikusabb?

Motorsport OnlineMotorsport Online2025. 10. 13.
F1, Austin, Haas
Fotó: Steven Tee / LAT Images / Haas F1 Team

2026-ban új korszak kezdődik az amerikai Forma-1 történetében: Immáron két teljes értékű amerikai csapat is ott lesz a rajtrácson.

A jelenlegi Haas mellé érkezik a Cadillac, új lendületet adva az Egyesült Államok F1-es jelenlétének – amelynek fokozására folyamatosan törekszik a sport amerikai tulajdonosa, a Liberty Media.

A Haas 2016 óta versenyez a Forma-1-ben, és bár időnként villantott – például Kevin Magnussen pole-pozíciójával 2022-ben –, a csapat többnyire a mezőny végén harcolt. A jövőre nézve viszont az új, General Motors által támogatott Cadillac érkezése komoly kihívást jelenthet számára.

Az Cadillac projektet már most hatalmas figyelem övezi: az amerikai autógyártó saját motort fejleszt, és célja, hogy pár év múlva nemcsak amerikai névként, hanem valódi gyártóként legyen jelen a Forma-1-ben.

Két amerikai csapat, két eltérő filozófia – neked melyik szimpatikusabb?

2026-ban két amerikai F1 csapat lesz. Neked melyik a szimpatikusabb?
69 Szavazat · 69 szavazat