Amikor egy kétszer is lekörözött F1-es versenyzőt intettek le először a kockás zászlóval

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 03. 31.
Ralf és Michael Schumacher, David Coulthard, Juan-Pablo Montoya, Kimi Räikkönen, stb... F1 2002 Brazil Nagydíj rajt
Fotó: Scuderia Ferrari press office

A 2002-es F1-es Brazil Nagydíjon, március 31-én a futballlegenda Pelé volt a sztárvendég. Egyben azt a megtisztelő feladatot kapta, hogy ő inthette le a versenyt a kockás zászlóval. Ám ezt végül nem sikerült kiviteleznie. 

A rajt után a hazai közönség örömére Rubens Barrichello az élre állt, ám egy későbbi műszaki hiba miatt nem fejezhette be hazai versenyét.

A futam végére Ralf Schumacher üldözte bátyját, Michaelt, de végül a Ferrari világbajnoka megőrizte vezető helyét. Mégsem őket intették le először.

A célvonalnál állva Pelé annyira elmerült egy beszélgetésben, hogy teljesen lekéste a Schumacher testvérek befutóját. Amikor végre észbe kapott, már a két kör lemaradásban lévő Takuma Sato érkezett, így ő lett az első, aki megláthatta a kockás zászló, majd a ténylegesen a harmadik helyen befutó David Coulthard.

Később Pelé tréfásan bevallotta: „Nagyon szerettem volna egy brazil pilótát leinteni. Kár, hogy ez most nem sikerült.”

Ironikus módon ekkorra már az összes hazai versenyző kiesett: Rubens Barrichello, Felipe Massa és Enrique Bernoldi.

A baki ellenére Pelé 2006-ban újra meghívást kapott Interlagosba, hogy megünnepelje Michael Schumacher utolsó futamát visszavonulása előtt – akkor még nem sejtettük, hogy később visszatérés is lesz még. Ez az esemény is emlékezetes pillanatot szült – ekkor hangzott el Kimi Räikkönen híres „Épp sz*rni voltam” mondata Martin Brundle interjújában.

Így talán mondhatjuk, hogy ha a néhai pelé jelen volt egy F1-es versenyen, ott mindig történt valami mókás.