Antonelli bocsánatot kért, pedig nem volt miért

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 12. 08.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Getty Images/Mercedes-Benz AG

Az 2025-ös F1-es világbajnoki cím sorsa, a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíjon három versenyző között dőlt el.

A bajnok végül Lando Norris lett, 2 ponttal megelőzve Max Verstappent. E két pont előnyhöz, akaratlanul Andrea Kimi Antonelli is hozzájárul, még Katarban, ugyanis egy hibája miatt Norris meg tudta őt előzni, emiatt épp kettővel szerzett több pontot azon a versenyen, mint amennyire addig számítani lehetett.

Az eset után Antonellinek nekiesett a közönség, még halálos fenyegetést is kapott, pedig nyilvánvalóan nem direkt engedett utat Norrisnak, hiszen neki is szüksége volt minden pontra, hogy csapata, a Mercedes bebiztosítsa a második helyet a konstruktőri tabellán.

A tegnapi szezonzáró után a Mercedes újonca, megölelte Verstappent, és bocsánatot kért.

„Nagyon sajnálom” – mondta Antonelli

„Haver, ne! Semmi baj!” – felelte a holland barátságosan.

Tekintve, hogy Verstappennek is komoly mélyrepülése volt az év közepén, ő egyszer már letett az idei bajnoki cím lehetőségéről, és valóban nagyon lazán kezelte a helyzetet. Egyáltalán nem bánta, hogy ez a cím, idén nem az övé lett.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Autosport (@autosport) által megosztott bejegyzés