Antonelli elárulta milyen gyengeségén javítana a szezon második felében

Galambos Bence2025. 08. 29.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Mercedes-Benz AG

F1-es karrierje ragyogó kezdete után a Mercedes újonc pilótája, Andrea Kimi Antonelli elárulta, melyik területen szeretne fejlődni a szezon hátralévő részében.

A tavalyi Formula 2-es szezonban nyújtott erős teljesítménye után Andrea Kimi Antonelli 2025-ben szerződést kötött a Mercedeshez, ahol egyéves szerződéssel Lewis Hamilton helyére lépett, és George Russell csapattársa lett.

A szezonnyitó Ausztrál Nagydíjon debütált, és ezzel ő lett az első olasz pilóta, aki 2021-ben Antonio Giovinazzi óta versenyzett a Forma-1-ben, az első Mercedes újonc 1954 óta, valamint a Forma-1 történelmének harmadik legfiatalabb pilótája 18 éves és 203 napos korával.

A bolognai születésű pilóta az első versenyeken remek tempót mutatott, az első öt futamból négyben pontszerző helyen végzett. Ezután megszerezte a pole pozíciót Miamiban, a sprint időmérőn, bár az első kanyarban Oscar Piastrival történt incidens és a boxutcában Max Verstappennel történt ütközés miatt a nedves pályán a hetedik helyre csúszott vissza.

Amikor az F1 mezőny Európába érkezett, Antonelli nehezen tudta tartani a stabilitását. Az olasz pilóta a következő hat futamból ötben nem szerzett pontot, majd a Magyar Nagydíjon a tizedik helyen végzett, és ezzel egy bajnoki pontot gyűjtött.

Amikor megkérték, hogy értékelje a Forma-1-es debütáló szezonjának első tizennégy futamát, Antonelli elismerte, hogy még „sok mindent kell tanulni”.

„Kihívásokkal teli és intenzív volt. Annyi mindent kell még tanulnom, annyi mindent kell megváltoztatnom a hozzáállásomban. Hihetetlenül fontos, hogy elegendő időt szánj magadra, hogy aztán a legjobb teljesítményt nyújthasd az autóban.”

„Voltak néhány kiemelkedő pillanatok, mint például a pole pozíció a miami sprintversenyen és a harmadik hely Montrealban. Miamiig folyamatosan javultam. De, amikor Európába érkeztünk, a dolgok nem mentek olyan jól.” – mondta Antonelli

„Hiányzott belőlem a stabilitás. Összességében nem vagyok túl elégedett a teljesítményemmel, különösen a kvalifikációban. Tudom, hogy jobbat is tudok. A versenyen jó előre lépéseket tettem.”

Amikor rákérdeztek a kvalifikációs problémáinak pontos okára, Antonelli elmondta, hogy még mindig küzd azzal, hogy hogyan hozhatja ki a maximumot a gumikból egy kvalifikációs kör alatt.

„Még mindig küzdök azzal, hogy megértsem, mire képes az autó egy kvalifikációs körben. Annyira a határon vagy, hogy nagyon könnyű kicsit túllőni a célon. Még mindig próbálom megtalálni azt a finom határt.”

Az időmérő alatt rendkívül nagy a tapadás. Sokkal gyorsabban veszed a kanyarokat, mint a versenyen. És minden körben azt gondolod: ez a kanyar még gyorsabb lesz.” – mondta az olasz.

Még nem vagyok ott, hogy az első körben elérjem az abszolút határt. A probléma az, hogy a kvalifikáció nem ad sok lehetőséget a magabiztosság felépítésére. Ráadásul a határ folyamatosan változik a körülmények függvényében. Ezen dolgozom” – zárta Antonelli.