Antonelli elmondta, mit váltott ki belőle az első F1-es szezon

Börcsök Réka2025. 12. 27.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Getty Images/Mercedes-Benz AG

Kimi Antonelli újonc szezonja nem volt kihívásoktól mentes. A fiatal pilóta őszintén beszélt arról, hogy hogyan élte meg első F1-es évadát.

Kimi Antonelli erősen kezdte a 2025-ös szezont, ám a középső szakaszban sok kudarc kísérte útját, több kieséssel. Ez az időszak különösen nehéznek bizonyult számára. A fiatal pilóta nyíltan beszélt a nehéz pillanatokról, elismerve, hogy mentálisan nagyon megviselte a visszaesés.

„Ebben a nehéz időszakban rengeteget sírtam. Nagyon küzdöttem, főleg mentálisan, mert elkezdtem kételkedni magamban. A Formula–1-be érkezni az életed álma, amiért annyit dolgoztál, és miután nagyszerűen kezded a szezont, elkezded érezni, hogy nem úgy megy, ahogy szeretnéd. Nehéz volt. És hiányzott a nyugalom és tisztánlátás, amit a nálam érettebb pilóták mutatnak egy nehéz pillanat kezelésében.” mondta Antonelli, aki végül a hetedik helyen zárta újonc szezonját.

A nehéz időszakban azonban számíthatott Tot Wolffra és mérnökére, Peter Bonningtonra, akik átsegítették ezen a hullámvölgyön. „Monza után volt egy találkozóm Totóval és Bonóval, a mérnökömmel, akik elmondták, mi volt rossz abban, amit csináltam, és segítettek megérteni, hogyan lehet egy igazi mentális újraindítást végrehajtani.”

Az ifjú versenyző különösen a sikeres pillanatokra emlékszik szívesen. „Olyan sok szép pillanat volt. Az első hétvége Melbourne-ben különleges volt. A rajtrácson, a rajt előtt rájöttem, hogy az álmom valóra válik. Aztán jött az első pole pozícióm Miamiban a sprinten, az első dobogóm Kanadában, de ott volt Brazília is a második helyemmel, és hozzátenném Las Vegast, mert ott éreztem először, hogy képes vagyok versenyezni az ösztöneimre hagyatkozva, mintha semmi más nem is létezne.”