Kisebb csúszással kezdődött és több piros zászló is félbeszakította a harmadik ausztrál edzést, amelyen Kimi Antonelli szenvedett egy komoly balesetet. Végül George Russell neve mellé került a leggyorsabb köridő, nem is kis előnnyel.
Techpro fal javítás miatt 20 perccel később kezdődött a harmadik edzés, amely a Formula 3-as sprintfutamán sérült meg.
A zöld zászló után Franco Colapinto volt a legelső, aki a pályára hajtott, majd utána még páran, bár az első percekben kisebb volt a mozgás, mint tegnap.
Ez az edzés sem telt el technikai gondok nélkül, 9 perc elteltével Carlos Sainz autója állt meg a bokszutca bejáratánál. Előbb VSC fázis alatt kezdték el a Williams mentését, végül piros zászlóval meg kellett szakítani a az edzést.
Az első negyedóra pozitívabb történése, hogy Alonso és Aston Martin hosszú perceket tudott a pályán tölteni, bár a hátrányuk továbbra is óriási volt.
6 perc szünetet követően jött a folytatás, ahol már a mezőny jelentős része egyből kihajtott a pályára. Az élen Hamilton állt, a két Audit megelőzve.
Az edzés felénél a két Ferrari állt az élen, de a köridők egyelőre elmaradtak a második edzés legjobbjaitól. Meglepően erős tempót mutatott továbbra is az Audi, stabilan a top10-ben voltak.
Mikor éppen elkezdődtek volna a gyors körök, Kimi Antonelli szenvedett egy hatalmas balesetet, a kettes kanyarban, így újra piros zászló került elő.
Az olasz pilóta sértetlenül szállt ki az autójából, ám a Mercedes nagyon csúnyán összetört, így igencsak kérdéses lehet az időmérőn való szereplése.
A pályabírók nagyon gyorsan dolgoztak, így a mezőny számára négy még rendelkezésre állt egy-egy gyors körre. Mindenki ki is hajtott a pályára.
George Russell a végén egy hatalmas körrel nyerte a harmadik edzést, jelentős, hattized másodperccel végzett Hamilton előtt, Leclerc lett a harmadik. A negyedik helyezett Piastri hátránya már egy másodperc volt a brit mögött.
Lance Stroll és Carlos Saint mért kör nélkül zárt, előbbi a pályára sem hajtott újfent.
Az Ausztrál Nagydíj harmadik szabadedzésének végeredménye