Antonelli olyat mutatott, ami nem volt kilátásban, de ki lesz a következő?

Motorsport OnlineMotorsport Online2025. 03. 17.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Mercedes-Benz AG

Bár szombaton még nagyon nem úgy nézett ki, vasárnap, a Forma-1-es szezonnyitó Ausztrál Nagyíjon Andrea Kimi Antonelli bizonyult a legjobb újoncnak. Elég meggyőzően.

A szombati kvalifikáción Antonelli már a Q1-ben kiesett, mindössze a 16. rajthelyet szerezte meg. A többi 4 újoncból 3 is jobban szerepelt nála.

Vasárnap aztán fordult a kocka. Az esős verseny még a rutinos versenyzőket is megviccelte, miközben 3 újonc (Isack Hadjar, Jack Doohan és Gabriel Bortoleto) is kiesett a versenyből. Nem úgy Antonelli, aki nemhogy versenyben maradt a vizes pályán de az 5. helyen értékelték – először.

Valójában a negyedik helyen intették le, csak boxtucai nem biztonságos kiengedésért 5 másodperces büntetést kapott. Ezt azonban később sikerrel reklamálta meg a Mercedes, így Antonelli büntetését törölték és visszakapta a negyedik helyet.

Ezzel pedig bőven a szezonnyitó legjobb újonca lett.

Antonelli tehát legelső F1-es versenyén 12 pontot szerzett, egyetlen újonc pontszerzőként. Ezek után szerinted ki lesz a következő újonc versenyző, aki pontot tud szerezni idén?

This poll is no longer accepting votes

Ki lesz a következő újonc, aki pontot szerez?
159 Szavazat · 159 szavazat