Az Alpine egy szokatlan szabályszegés miatt kapott büntetést az FIA-tól

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 22.
Franco Colapinto, Alpine
Fotó: Alpine

Az Alpine 5000 eurós bírságot kapott az FIA-tól, miután a Las Vegas-i Nagydíj edzésén nem megszokott módon megszegte a Forma-1 gumiabroncsokra vonatkozó szabályait.

A csapatot azért idézték be, mert állítólag nem adták le elektronikusan Franco Colapinto autójának gumiabroncsait a harmadik szabadedzés után. A vizsgálat során a versenybírók megállapították, hogy az Alpine fizikailag visszajuttatta a gumiabroncsokat a Pirellihez, de elektronikusan nem jelentette be ezt.

Emiatt egyszerűen egy 5000 eurós bírságot szabtak ki.

Colapinto a 15. helyen kvalifikálta magát a futamra, csapattársa, Pierre Gasly pedig a 10. helyen végzett.