Az egyik csapatfőnök szerint a Mercedes és a Red Bull pofán röhögi a többieket

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 12.
George Russell a 2026-os f1-es barcelonai szezon előtti teszten, a Mercedes volánja mögött
Fotó: Steve Etherington/Mercedes-Benz AG

James Vowles, a Williams csapatfőnöke elárulta, hogy lenyűgözte őt a Red Bull Racing új, saját fejlesztésű motorja. Egyúttal megdicsérte korábbi csapatát, a Mercedest is, amely meglátása szerint azonnal fricskát adott a riválisoknak.

A Red Bull ebben a szezonban a Forddal közösen fejlesztett, saját erőforrással versenyez, és az első jelek arra utalnak, hogy ez a motor rendkívül versenyképes, és még inkább megbízható.

Vowles nem fukarkodott a dicsérettel a Milton Keynes-i csapat teljesítményével kapcsolatban, kiemelve, hogy milyen kihívásokkal jár egy motor nulláról történő megépítése.

„Meglepődtem, de nagyon pozitív értelemben, ami a sportot illeti, a Red Bull motorja kapcsán” – idézi Vowlest a GPblog.

„Mind a versenyképessége, mind azon tény tekintetében, hogy egy motor nulláról történő megépítése az első évben bonyolult feladat. Hatalmas teljesítmény, hogy a pályára tudták vinni, és mindkét csapatuk sok kilométert tudott vele megtenni.”

Vowles kiemelte a Mercedest is, már a barcelonai shakedown kapcsán is – amely gyakorlási napokat a Williams kihagyni kényszerült.

„Ez nagy hatással volt rám. Néhány dolog nagyon lenyűgözött. Valószínűleg nem kellene, mert régebben én is részese voltam ennek, de a Mercedes rögtön beindult, és a második napon már verseny távot tett meg. Ez egyfajta beleröhögés mindenki más arcába, ami pontosan megmutatja, mennyire fejlettek abban, amit jelenleg csinálnak. Ez a két csapat nyűgözött le azzal, ahogyan csinálják (a dolgukat).”

Korábban a McLaren vezérigazgatója, Zak Brown is elismerte, hogy meglepődött azon, milyen jól és megbízhatóan teljesít a Red Bull motorja.