Az F1 azt fontolgatja, hogy 2025-ben közös bemutatót tartanak az autóknak, eláruljuk, hol!

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 10. 09.
F1
Fotó: Mercedes-Benz AG

A FuoriTraiettoria.com információi szerint a Liberty Media és a Forma-1 azon gondolkodik, hogy közös bemutatót szervez a 2025-ös versenyautóknak.

Az egyes istállók egységes bemutatóira, amelyek egyre inkább a csapatok szponzorainak valódi reklámjaivá válnak, 2025-re adott esetben sor kerülhet. Eddig szinte mindig olyanok voltak ezek a pillanatok, amelyeket minden rajongó gondosan bejelölt a naptárban, azokat mind egy nagy eseménybe lehetne mindezt csoportosítani. Az olasz weboldal forrásai szerint február 18. körül kerülhetne erre sor a londoni O2 Arénában.

Az újdonság (amely még nem hivatalos, de a Brazil Nagydíj után azzá válhat) talán több, mint egy kezdeti fázisban lévő valós gondolat az F1 felsővezetésének a fejében, akik úgy próbálnák megszervezni az eseményt, hogy a csapatok ne veszítsék el a támogatóiknak szánt pillanatokat, amelyeket a jóval a bemutató előtt bevezetett szerződéses záradékok szerint mindenképpen tiszteletben kell tartaniuk.

Azért ne örüljünk túl korán: egyelőre nem tudni, hogy a csapatoknak kötelező lesz-e bemutatni a valódi autóikat, vagy szabad akaratukból dönthetnek úgy, hogy demo autókat hoznak. Amit biztosan elveszítünk, ha ez az elképzelés beigazolódik, azok a béna CGI renderek. Ezeket a csapatok az igazi autókról készült fotók helyett tettek korábban közzé.