Alig kezdődött meg a téli szünet a száguldó cirkuszban, máris egy botránytól hangos a sajtó. Mint ismert, az FIA vizsgálatot indított a Wolff házaspár ellen összeférhetetlenség miatt.
Az F1 Academy vezetője és a Forma-1-es Mercedes istálló csapatfőnöke a vád szerint bizalmas információkat osztott meg egymással, kihasználva a családi kapcsolatukat. Erre pedig – állítólag – a Forma-1-es csapatok hívták fel a szövetség figyelmét, vizsgálatot követelve.
A kedélyek nem csitulnak, ugyanis a vizsgálat bejelentése után az összes – a Mercedest leszámítva – F1-es csapat egyhangú közleményben tudatta, nem ők nyomták fel Toto Wolffékat.
A kilenc gárda közleménye majdnem, hogy teljesen megegyezik, apróbb szóhasználati és egyéb eltérések fedezhetőek csupán.
„Megerősíthetjük, hogy nem tettünk panaszt az FIA-nál az egyik F1-es csapatfőnök és a FOM egyik munkatársa közötti bizalmas jellegű információk átadásával kapcsolatban. Továbbra is támogatjuk az F1 Academy vezetőjének törekvését azzal, hogy a következő szezontól a színeinkkel szponzoráljuk az egyik versenyzőt a sorozatban.” – olvasható nagy átlagban a csapatok közleményében.
We can confirm that we have not made any complaint to the FIA regarding the allegation of information of a confidential nature being passed between an F1 Team Principal and a member of FOM staff.
We are pleased and proud to support F1 Academy and its managing director through…
— Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team (@AstonMartinF1) December 6, 2023