Az F1-es csapatok egyhangúlag tagadják, hogy feljelentették volna Wolffékat

Hegedűs Dávid2023. 12. 07.
Toto Wolff, Susie Wolff
Fotó: Mercedes-Benz AG

Alig kezdődött meg a téli szünet a száguldó cirkuszban, máris egy botránytól hangos a sajtó. Mint ismert, az FIA vizsgálatot indított a Wolff házaspár ellen összeférhetetlenség miatt.

Az F1 Academy vezetője és a Forma-1-es Mercedes istálló csapatfőnöke a vád szerint bizalmas információkat osztott meg egymással, kihasználva a családi kapcsolatukat. Erre pedig – állítólag – a Forma-1-es csapatok hívták fel a szövetség figyelmét, vizsgálatot követelve.

A kedélyek nem csitulnak, ugyanis a vizsgálat bejelentése után az összes – a Mercedest leszámítva – F1-es csapat egyhangú közleményben tudatta, nem ők nyomták fel Toto Wolffékat.

A kilenc gárda közleménye majdnem, hogy teljesen megegyezik, apróbb szóhasználati és egyéb eltérések fedezhetőek csupán.

„Megerősíthetjük, hogy nem tettünk panaszt az FIA-nál az egyik F1-es csapatfőnök és a FOM egyik munkatársa közötti bizalmas jellegű információk átadásával kapcsolatban. Továbbra is támogatjuk az F1 Academy vezetőjének törekvését azzal, hogy a következő szezontól a színeinkkel szponzoráljuk az egyik versenyzőt a sorozatban.” – olvasható nagy átlagban a csapatok közleményében.