Az F1-ről egyelőre lemaradó F2-es bajnok szabadkártyás rendszert javasol

Hegedűs Dávid2024. 10. 28.
F1, Felipe Drugovich
Fotó: Aston Martin F1 Team

Noha jövőre számos újonc lesz a mezőnyben, a kevés helyek miatt mindig vannak olyan tehetségek, akik lemaradnak egy F1-es szerződésről.

Többek között ilyen a 2022-es F2-es bajnok Felipre Drugovich is. A brazil pilóta a bajnoki címe óta az Aston Martin tartalékversenyzőjeként teljesít szolgálatot, ám eddig mindössze négy pénteki első edzés jutott neki.

A valós lehetőségtől nagyon messze van, és mivel már 24 éves így a lehetőségei egyre jobban szűkülhetnek. Emiatt érthető, hogy egyre frusztráltabb Drugovich.

Elő is állt egy érdekes, MotoGP-ből vett ötlettel, hogyan lehetne legalább egy versenyre autóba ültetni fiatalokat:

„A MotoGP-nek van egy jó megoldása. Természetesen nekünk nem lehet három autónk, sokan viszont már most mondogatják, hogy a 24 futam az túl sok. Ha valaki egy első edzést feltud adni, akkor miért nem tud lemondani legalább egy versenyhétvégéről is.” – tette fel a költői kérdést.

Az ötlete annyi lenne, a MotoGP-től eltérően, hogy csak egy futamra kötelezően be kellene ültetni minden csapatnak egy fiatal versenyzőt egy adott évben, szabadkártya címén.