Igazságtalan, hogy Kimi Antonelli és Bearman F1-es szerződést kaptak

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 09. 11.
Oliver Bearman, F1
Fotó: Simon Galloway / LAT Images / Haas F1 Team

A Formula 2 regnáló bajnoka, Théo Pourchaire csalódottságának adott hangot. Igazságtalannak tartja, hogy azok a versenyzők, akik nem szereztek bajnoki címet F2-ben, előbb kerülnek fel a Forma-1-be, mint azok, akik igen.

A 2025-ös F1-es szezonra már három újoncot igazoltak, akik közül egyikük sem nyert F2-es bajnoki címet.

Andrea Kimi Antonelli és Oliver Bearman idén még az F2-ben versenyeznek, de nem a bajnoki címért harcolnak. Ennek ellenére a következő szezonra F1-es ülést kapnak a Mercedesnél, illetve a Haasnál. Jack Doohan, akinek legjobb F2-es helyezése a harmadik hely volt 2023-ban, az Alpine-tól kap lehetőséget.

De további új arcok is lehetnek a láthatáron: Liam Lawson valószínűleg a Red Bull valamelyik csapatához csatlakozik, a Sauber/Audi pedig még nem döntött Nico Hülkenberg partneréről a következő szezonra.

Pourchaire, a tavalyi F2-es bajnok, aki jelenleg a Sauberhez tartozik, az Audi egyik lehetséges opciója. De felmerült Gabriel Bortoleto neve is, aki jelenleg második az F2-es bajnokságban.

„A pályán a legjobbat hoztam ki magamból. Persze, néhányan azt mondják, hogy a harmadik F2-es évemben nyertem meg a bajnokságot, és ez nem hangzik túl jól, de én 20 évesen nyertem meg. Én vagyok a legfiatalabb futamgyőztes az F2-ben és az F3-ban, szóval nincs mit bizonyítanom. Csak egy lehetőségre van szükségem, ez minden” – mondta a Motorsport.comnak.A legutóbbi három F2-es bajnok nem kapott azonnal helyet az F1-ben, amit a francia versenyző igazságtalannak tart. Noha a 2021-es bajnok, Oscar Piastri ma már az F1-es mezőny tagja, F2-es bajnoki címe után egy évet ő is parkolópályán volt, és az elején nem volt rá garancia, hogy 2023-ra már lesz helye.

„Kívülről nézve, az biztos, ha az én helyemben lennél, igazságtalannak tűnne” – mondta Pourchaire. „Mint ahogy igazságtalannak tartom például Drugovich esetében is, aki (szintén) megnyerte a bajnoki címet (2022-ben)… Ez van, ilyen az F1 világa. Én csak örülök, hogy újra a paddockban lehetek. És ahogy mondtam, nagyon remélem, hogy egy nap megkapom a lehetőséget. Kész vagyok mindent beleadni.”

Mattia Binotto a  Sauber Motorsport operatív igazgatója és műszaki igazgatója elmondta: „Théo a tartalékversenyzőnk, ő már a család tagja, és ne legyenek kétségeink afelől, hogy szerepel a listánkon. Gabriel nagyon jól teljesít az F2-ben. Úgy gondolom, hogy nagy tehetségnek bizonyult, és természetesen figyeljük, amit csinál, ahogyan sokan mások is.”

Azonban a Sauber/Audi F1-es jelölt listáján meglehetősen sok név szerepel.

„Nem hiszem, hogy ezek lennének az egyetlen nevek, akikre figyelünk. Sok név van a listán, akik nagyszerű potenciállal, nagyszerű szakértelemmel és tapasztalattal rendelkeznek. Az a kérdés, hogy meg kell ítélnünk, mi a legfontosabb számunkra rövid, közép- és hosszú távon, és egy világos terv mentén kell haladnunk, amire ma még nem igazán tudok választ adni.”