Miután kiderült, hogy a Republikánus Párt színeiben induló Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást, két Forma-1-hez köthető személy is elégedettségét fejezte ki.
Trump győzelme azt jelenti, hogy második elnöki ciklusát kezdheti majd meg a 2017-2021-es időszak után. Beiktatása január 20-án lesz.
Az FIA elnöke, Mohammed ben Sulayem, továbbá az egykori Indycar és NASCAR versenyző, jelenleg F1-es tudósító Danica Patrick is elégedettségét fejezte ki Instagramon azzal kapcsolatban, hogy Trump legyőzte demokrata kihívóját, Kamala Harrist.
„Az Egyesült Államok mindig is úttörő volt az autóiparban, és továbbra is a motorsport egyik legfontosabb növekedési területe” – tette hozzá ben Sulayem.
„Alig várom, hogy lássam az elnök kezdeményezéseit ezeken a területeken, és hogy vele együtt dolgozhassak az amerikai és globális motorsport és mobilitás erős jövője érdekében.”
Danica Patrick idén mondhatni megszállottja lett az elnökválasztásnak, pedig korábban sosem szavazott. Most nem csak, hogy megtette, de kampányolt is Trump mellett.
„Péntektől szerdáig minden éjjel 2-5 órát aludtam” – írta Patrick Trump győzelme után. „Ez végül 2 órával tetőzött azon a bizonyos éjszakán. Az adrenalin és a küldetés hajtott. Olyan jó érzés, hogy minden kifizetődött, de ami még fontosabb, hogy ismét a megfelelő ember a főnök.”
Miután felsorolta, kikkel múlatta az időt a választási bulin, hozzátette: „Az aranykor itt van a nyakunkon!”