Az FIA elnöke, és egy F1-es tudósító is örül Donald Trump győzelmének

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 11. 08.
Mohammed ben Sulayem, FIA, F1
Fotó: Jo Klausmann

Miután kiderült, hogy a Republikánus Párt színeiben induló Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást, két Forma-1-hez köthető személy is elégedettségét fejezte ki.

Trump győzelme azt jelenti, hogy második elnöki ciklusát kezdheti majd meg a 2017-2021-es időszak után. Beiktatása január 20-án lesz.

Az FIA elnöke, Mohammed ben Sulayem, továbbá az egykori Indycar és NASCAR versenyző, jelenleg F1-es tudósító Danica Patrick is elégedettségét fejezte ki Instagramon azzal kapcsolatban, hogy Trump legyőzte demokrata kihívóját, Kamala Harrist.

„Gratulálok Donald Trumpnak a keményen megvívott kampányhoz” – írta az FIA elnöke, akinek a Forma-1-es versenyzők épp most írtak nyílt levelet.

„Az Egyesült Államok mindig is úttörő volt az autóiparban, és továbbra is a motorsport egyik legfontosabb növekedési területe” – tette hozzá ben Sulayem.

„Alig várom, hogy lássam az elnök kezdeményezéseit ezeken a területeken, és hogy vele együtt dolgozhassak az amerikai és globális motorsport és mobilitás erős jövője érdekében.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Mohammed Ben Sulayem (@mohammed.ben.sulayem) által megosztott bejegyzés

Danica Patrick idén mondhatni megszállottja lett az elnökválasztásnak, pedig korábban sosem szavazott. Most nem csak, hogy megtette, de kampányolt is Trump mellett.

„Péntektől szerdáig minden éjjel 2-5 órát aludtam” – írta Patrick Trump győzelme után. „Ez végül 2 órával tetőzött azon a bizonyos éjszakán. Az adrenalin és a küldetés hajtott. Olyan jó érzés, hogy minden kifizetődött, de ami még fontosabb, hogy ismét a megfelelő ember a főnök.”

Miután felsorolta, kikkel múlatta az időt a választási bulin, hozzátette: „Az aranykor itt van a nyakunkon!”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Danica Patrick (@danicapatrick) által megosztott bejegyzés