Bearman elhagyta a suzukai pályakórházat az 50 G-s becsapódása után

Oliver Bearman elhagyta a Forma-1 suzukai orvosi központját, miután sértetlenül megúszta a vasárnapi Japán Nagydíj során bekövetkezett, félelmetes, 50 G-s balesetét.
A fiatal brit versenye a futam felénél egy pillanat alatt ért véget, amikor a Spoon-kanyarban felzárkózott Franco Colapinto lassan haladó Alpine-jéhez. A Haas pilótáját meglepte az Alpine pályaíve és sebességcsökkentése. Egy enyhe kitérő a füvön katasztrofális következményekkel járt, mivel a Haas megcsúszott Bearman alatt, és a VF-26-os brutális erővel tehetetlenül a szalagkorlátnak csapódott.
Bár Bearmannek sikerült kimásznia a roncsok közül, látható fájdalmai voltak és sántított, amikor a pálya melletti személyzet a segítségére sietett. Azonnal bevitték az FIA orvosi központjába elővigyázatossági vizsgálatokra. Ezek a félelmek most már viszont alábbhagytak. A Haas megerősítette, hogy a röntgenfelvételek nem mutattak ki törést, a 20 éves pilótánál leginkább térdzúzódást diagnosztizáltak. Egy későbbi frissítésben a csapat még hozzátette, hogy felmentést kapott a verseny utáni sajtótájékoztatói kötelezettségei alól:
„Ollienak ezt a Medical Centre engedélyezte.”
Bearman számára a kimenetele a balesetnek sokkal rosszabb is lehetett volna. Az ütközés súlyossága élesen emlékeztette a nézőket Suzuka kegyetlen természetére, míg a körülmények valószínűleg ismét a sport szabályozásának vizsgálatára késztetik a szakértőket, tekintettel Colapinto épp energia-visszanyerő autójának és a Haasnak a sebességkülönbségére.
Bearman, hogy megúszta ezt a balesetet, egyrészt megkönnyebbülés, másrészt a modern F1 biztonsági rendszerének bizonyítéka.









