Csapatot vált Jenson Button, aki mostantól az Aston Martin Forma-1-es csapatának nagykövete. 2009 világbajnoka szerződtetése nem véletlen, hiszen komoly kapcsolata van a Hondával, akik az Astonnak az idei szezontól a motorpartnerei.
„Nagyon izgalmas számomra, hogy egy ilyen átalakulási időszakban csatlakozhatok az Aston Martinhoz” – kezdte az egyszeres világbajnok a bejelentésben. „A Honda új partnersége a csapattal hatalmas vonzerő volt számomra, és alig várom, hogy többéves tapasztalatomat a velük való együttműködésből új nagyköveti szerepkörömben kamatoztathassam. A 2026-os szezon izgalmas lesz, és egy ilyen ambiciózus csapat tagjának lenni igazi lehetőség. Alig várom Melbourne-t!”
Hat éven keresztül versenyzett a Hondánál, 2003-tól 2008-ig (2005-ig BAR Honda), majd 2015-től 2016-ig a McLarennél kezdte újkori karrierjét a japán márka, ahol éppen Fernando Alonso mellett Button is ott volt. Miután pedig az F1-es karrierjét befejezte, a japán Super GT-ben versenyzett, ahol 2018-ban Naoki Yamamotóval közösen megnyerték az évet egy Honda NSX-GT-vel. Mindemellett egy Aston Marton boldog tulajdonosa, mert rendelkezik otthonában egy felújított DB4-gyel.
Button tizenhét évet versenyzett a Forma-1-ben, legutóbb 2017-ben, de azóta sem szakadt el a sporttól. Az angol Sky Sportsnál televíziós szakértőként dolgozik, és eddig a Williamsnél töltött hasonló pozíciót, mint amit új csapatánál fog.