Binotto újra egy Forma-1-es csapatnál!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 07. 23.
Mattia Binotto
Fotó: Audi AG

Az Audi a Ferrari korábbi csapatfőnökét, Mattia Binottót nevezte ki Forma-1-es projektjének élére egy jelentős vezetőségi átrendeződés részeként.

Az Audi (mely az F1-ben jelenleg még Kick Sauber néven szerepel) bejelentette, hogy Binotto augusztus 1-jétől a csapat operatív és műszaki vezetőjeként csatlakozik a csapathoz, hogy a 2026-os debütálást megelőző erőfeszítéseket irányítsa.

Az ő érkezésével a Sauber vezérigazgatója, Andreas Seidl, valamint Oliver Hoffmann, a csapat korábbi igazgatótanácsi elnöke távozik a projektből.

„Nagyon örülök, hogy sikerült megnyernünk Mattia Binottót ambiciózus Forma-1-es projektünkhöz” – mondta Gernot Döllner, az AUDI AG vezérigazgatója. „A Forma-1-ben szerzett több mint 25 éves tapasztalatával kétségtelenül döntő mértékben hozzá tud majd járulni az Audi működéséhez.”

Binotto svájci EPFL-ben szerzett gépészmérnöki egyetemi diplomáját követően az olasz 1995-ben azonnal csatlakozott a Ferrari F1-es tesztcsapatához. Ezt követően különböző pozíciókat töltött be, a főmérnöktől a motorosztály vezetőjén át a technikai igazgatóig. 2019-ben a Scuderia Ferrari csapatfőnökévé nevezték ki.

A jövőben Mattia Binotto a Sauber Motorsport AG vezetői csapatában az operatív és műszaki igazgatói (COO és CTO) pozíciót tölti be, és a versenycsapat operatív irányításáért és sportszakmai sikereiért lesz felelős és elszámoltatható. Mattia Binotto a Sauber Motorsport AG igazgatótanácsának tartozik majd beszámolási kötelezettséggel.

Részletek hamarosan…