Bottas most már elárulta, hogy mi lesz az Audi gondja a Sauberrel

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 01. 17.
Valtteri Bottas, Mika Häkkinen
Fotó: Andy Hone/Stake F1 Team

Valtteri Bottas nem hangoztatja optimizmusát a Sauber közeljövőjét illetően, miközben a csapat 2026-ra és azutánra teljesen gyári Audi csapattá alakul át.

A finn tízszeres nagydíjgyőztes nemrég elismerte, hogy a hároméves Sauber-szerződés aláírása karrierje egyik legrosszabb döntése volt, így 2024-ben pont nélkül maradt, és az idei szezonra sem kapott versenyszerződést. A 35 éves Bottas idén visszatér a Mercedeshez, hogy teljes munkaidős tartalékpilótájuk legyen. Az F1-es fotósnak, Kym Illmannak beszélt erről:

„A legnagyobb különbség az lesz, amikor vasárnap kialszanak a lámpák, kívülről fogom nézni. Ez furcsa lesz, és mindenképpen meg kell majd szoknom, de megpróbálom majd lekötni magam.”

A Sauber a tavalyi szezon végén Guanyu Zhou-t is menesztette, a tapasztalt Nico Hülkenberg és a regnáló F2-es bajnok Gabriel Bortoleto ül mostantól a hinwiliek pilótafülkéjében 2025-ben. Utóbbiról az Action Networknek az 1997-es világbajnok Jacques Villeneuve is nyilatkozott:

„Fogalmam sincs, hogy mi várható Bortoletótól. A Formula 2 sosem volt jó versenyzői megítélésben.”

Bottas jóslata még borúsabb, nemcsak 2025-re, hanem az Audi-éra valódi kezdetére, 2026-tól, és ezt elmondta a német Skynak is:

„A legnagyobb aggodalmam a maga a váz, az autó. Nem az Audi fogja építeni, hanem továbbra is a Sauber. Ezen oldalukat mindenképpen javítani kell. A márkának eddig ezért nehéz volt a kezdet.”

Az Audi F1-es főnöke, Mattia Binotto szerint az istálló már jól ment a 2024-es évad utolsó szakaszában, de azt is elismeri, hogy a Saubernek még nagy lemaradása van:

„Sokkal kevesebb a gyártási és technikai kapacitás, igen elavult a szimulátor, és körülbelül 400 emberrel kevesebb van, mint egy topcsapatnál.”

A lemaradást magyarázva az olasz szakember így zárt:

„Ez az alakulat csak az elmúlt tíz évben csak vegetált. Túlélő üzemmódban voltak, a legjobbat hozták ki a helyzetből.”

Állítja, hogy az Audi eltökélt szándéka, hogy „2030-ra sikeres legyen” a Forma-1-ben.