Briatore: Alkalmazhatod te Batmant is, de ha az autó vezethetetlen…

Csonka NikolettCsonka Nikolett2026. 03. 03.
Lewis Hamilton
Fotó: Sam Bloxham//Mercedes-Benz AG

Flavio Briatore szerint a Ferrari nem a versenyzői fronton gyenge, hanem az autójukat kell jobbá tenniük.

Évek óta udvarolt a Scuderia Lewis Hamiltonnak, ám a hétszeres világbajnok mind ez idáig visszautasította a vörösök ajánlatát. Ám 2024-ben fordult a kocka, és a brit pilóta beadta a derekát. Hamilton így 2025-ben már a Ferrarinál fog versenyezni Charles Leclerc mellett, míg Carlos Sainz talpára útilaput kötött az alakulat.

A Benetton és Renault egykori csapatfőnöke ugyan üdvözli az olasz istálló döntését, de a problémát nem a versenyzők kilétében látja. Fernando Alonso menedzsereként is tevékenykedő Briatore előbb a menedzsmentet és a versenygépet tenné ütősebbé, és csak az után helyezné a hangsúlyt a versenyzőkre.

„Nagyon meglepett Hamilton átigazolása, de biztos jó oka volt arra, hogy így döntött. Csak annyit mondhatok, hogy sok sikert kívánok neki és a Ferrarinak. Miért lepődtem meg? Az elmúlt időszakban szólhatott a Mercedesnek, míg a csapat sokat tett érte. Majd megszokja ezt a valóságot is. Egyetértek-e vele? Nem tudom” – magyarázta az olasz vezető.

A Scuderia az elmúlt szezonban az időmérőkön jól szerepelt, ám a versenytempója és a gumikezelése miatt több pozíciót is bukott a futamokon. Ezen felül technikai és stratégiai hibák is hátráltatták az alakulatot.

„Mindenek előtt az autó teljesítményét kell rendbe tenniük. Vezethet akár Batman is csapatnak, ha a konstrukció nem versenyképes. Még versenyző sem tud csodát tenni és változtatni a helyzeten. Alapvető fontossággal bír az, hogy jó legyen az autójuk” – tette hozzá Briatore.