Briatore elárulta, hol lenne szerinte jó helye a Francia Nagydíjnak

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 02. 22.
Charles Leclerc, Max Verstappen, briatore, francia nagydíj
Fotó: Dan Istitene/Getty Images/Red Bull Content Pool

Flavio Briatore szerint a Forma-1-nek vissza kellene térnie Franciaországba – egy fővárosi futammal.

Ez a véleménye az Alpine extravagáns és híres tanácsadójának, alig pár nappal azután, hogy Mohammed Ben Sulayem, az FIA elnöke azt sérelmezte, hogy Franciaország 2022 óta nem szerepel a versenynaptárban. A Le Figarónak beszélt erről a Renault korábbi csapatfőnöke:

„Jó dolog új országok felé nyitni, de nem szabad elfelejteni, hogy hol kezdődött el ez a történet.”

Amikor tovább kérdezték, Briatore teljes mértékben egyetértett az ellentmondásos FIA-elnökkel, bár szerinte a Forma-1-nek nem szabadna csak úgy visszatérnie a Paul Ricardra:

„Nem Le Castellet-be (Paul Ricard) és nem is Magny Cours-ba kellene menni, hiszen ott nincs semmi, hanem Párizsba. Castellet-ben lehetetlen volt a közlekedés. Nos, a Forma-1 megérdemelne egy nagydíjat Párizsban. Nem is feltétlenül a belvárosban vagy az Eiffel-torony alatt, de Párizs mindez csodálatos lenne. Meg kell lennie a szállodai kapacitásnak, hogy mindenkit el tudjanak szállásolni, akit az F1 vonz – a szponzorokat, a Forma-1-nek dolgozó embereket. Mindenki azt akarja, hogy Franciaországban legyen verseny. A száguldó cirkusz nagyon hiányzik Franciaországból.”

Tavaly az F1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali azt mondta, megérti, hogy a francia kormány inkább az olimpiai játékokra akart akkor koncentrálni, mint az F1-re. A L’Equipe-nek tavaly év közepén ennyit mondott:

„Talán utána lesz egy kicsit több idejük arra, hogy újra összeüljünk ebben a kérdésben.”