Brundle korábban úgy ítélte, Vettel rossz fényben tünteti fel a versenytársait

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 02. 01.
Heikki Kovalainen, Sebastian Vettel, Robert Kubica
Fotó: BMW AG

Az egykor F1-es versenyző, ma már kommentátor, Martin Brundle még 2008-ban tett egy viccesen szarkasztikus megjegyzést Sebastian Vettelre. Akkoriban az F1-es versenyzők imázsa nem volt a legjobb a paddockban, de Brundle úgy érezte, hogy a fiatal német más, ezen a téren.

2008-ban Vettel éppen első futamgyőzelmére készült az Olasz Nagydíjon. Brundle akkoriban megjegyezte, hogy a Toro Rosso (idén már Visa Cash App RB) versenyzőjének jó modora negatív fényben tünteti fel a többi versenyzőt. Főleg a sajtóval szembeni udvarias és szerény természete miatt.

„A srácnak változtatnia kell a hozzáállásán a médiával szemben” – mondta Brundle viccesen. „Boldog, barátságos, válaszol a kérdésekre, kezet ráz az operatőrrel és az interjúkészítővel, és [azt mondja]  ‘köszönöm az interjút’. Rossz hírét kelti a nagydíjversenyzőknek.”

Ez persze azt jelentette, hogy Vettel azon kevés versenyzők közé tartozik, akik barátságosan és tisztelettudóan viselkednek a kamera előtt, és nemcsak az interjúkészítőt, hanem a médiastáb többi tagját is megbecsülik.