Brutális autósport-hétvége volt: Négy bajnokság hozott drámát, neked melyik a kedvenced?

Az elmúlt vasárnap, május 24-e igazi ütős autósport dömpinget hozott, izgalmasabbnál izgalmasabb versenyekkel. Érdekesség, hogy mindegyik (NASCAR, Indy 500, F1, F2) az amerikai kontinensen zajlott.
NASCAR (Coca-Cola 600): A Charlotte-i futam érzelmileg is nagyon erős volt, mivel az egész hétvége a nemrég elhunyt Kyle Busch előtti tisztelgésről szólt. A verseny közben több sárga zászló, eső miatti szünet és folyamatos helycserék fokozták a feszültséget. Végül Daniel Suárez nyert egy kaotikus, rövidített futamon.
Indy 500): A 2026-os Indy 500 minden idők legszorosabb befutóját hozta, Felix Rosenqvist mindössze 0,023 másodperccel nyert David Malukas előtt. Itt is tényező volt az eső, balesetek és a folyamatosan változó taktika nem hagyta lankadni a figyelmet.
F1 (Kanadai Nagydíj): A montreali futamon George Russell és Kimi Antonelli nagy csatát vívott az élen, izgalmat szolgáltatva, majd ennek drámai módon Russell technikai hibája vetett véget. Ezen kívül mostanság ritkaságnak számít, hogy 5 versnyező esett ki a versenyen (egy pedig nem indult el).
F2 (Kanada): A Formula 2 főfutama azért volt különösen izgalmas, mert a nedves pályán rengeteg hiba, ütközés és biztonsági autós szakasz borította fel a sorrendet. Martinius Stenshorne végül úgy szerezte meg első F2-es győzelmét, hogy közben több élmenő is kiesett vagy hibázott, így az utolsó újraindításig nyílt maradt a csata.
Te követted ezeket a versenyeket? Melyik tetszett a legjobban?








