Cadillac vs. Aston Martin: Ki töri meg előbb a jeget 2026-ban?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 08.
F1 2026 Japán Nagydíj: Sergio Pérez (Cadillac), mögötte pedig a két Aston Martin érkezik
Fotó: Cadillac F1 Team

Új korszak, új remények, és egy hatalmas kérdőjel. Három forduló után két F1-es csapat még nulla pontos. De vajon az újonc amerikaiak vagy a japán technológiát használó zöldek örülhetnek előbb pontszerzésnek? Megkérdeztük a Motorsportol.hu olvasóit, az eredmények pedig egyértelmű, mégis izgalmas képet festenek.

Cadillac (46.67%)

Olvasóink közel fele hisz abban, hogy a General Motors hátterével érkező amerikai istálló előbb képes lesz a pontszerzők közé verekedni magát. Annak ellenére, hogy újonc csapatról van szó.

Aston Martin (36.67%)

A Honda-motor erejében sokan bíztak előzetesen, meg abban, hogy az Aston Martin temérdek pénzt ölt a projektbe. De egyelőre finoman szólva is elmaradnak a várakozásoktól. Így aztán csak a szavazók kisebb százaléka gondolja azt, hogy ők lesznek a következő pontszerzők.

A pesszimisták (14.44%)

Vannak, akik szerint a 2026-os technikai ugrás mindkét csapatot olyan mértékben izzasztja meg, hogy a szezon legvégén is pont nélkül lesznek és nulla ponttal zárják majd a szezont.

A „szinkron” (2.22%)

Egy apró, de optimista réteg szerint a két rivális egyszerre fogja megszerezni első idei pontjait.