Csempéssz egy kis Forma-1-et a karácsonyi készülődésbe!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 12. 12.
F1 mézeskalács
Fotó: Tajthi Andrea

Nincs ugyan most versenyszezon, így nincsenek „versenyes” receptek. Viszont adok egy egyszerű ötletet, hogy csempészd be az F1-et, az autósportot a karácsonyi készülődésbe is.

Azt szoktam mondani, hogy nincs olyan, hogy valamit ne lehessen motorsportossá alakítani, és nálam ez alól az ételek sem kivételek. A mézeskalács pedig eleve egy olyan sütemény, ami díszítésért kiált. Karácsonykor persze mindenki hópihét, hóembert, fenyőfát rajzol rájuk, de nyugodtan lépj ki ebből a háromszögből!

Nem kell hozzá profinak lenni (látod, ezek is kis suták lettek), és extrém kézügyesség sem kell hozzá.

Vedd elő a kedvenc mézeskalács receptedet, és süss tetszőleges formákat belőle. Nyugodtan lehetnek ezek sima négyzetek, körök is.

A lényeg most a díszítés. Én kétféle cukormázat használtam. A vékony vonalakhoz a Dr. Oetker kész, kakaós cukormáz tolljait használtam, míg a fehér, piros és zöld díszítéshez magam kevertem mázat az alábbiak szerint:

1 tojás fehérjét elkezdtem robotgéppel habbá verni, majd hozzákevertem kb 15 deka átszitált porcukrot. Fontos, hogy sehol ne legyen csomós az elegy, és nem törvényszerű a 15 dkg porcukor sem. Szükség esetén lehet még hozzá adagolni, míg olyan sűrű nem lesz, hogy ha csurgatsz belőle valahová, az nem terül szét nagyon, hanem megtartja a formáját/vastagságát. Ha kész a megfelelő állag, színezd meg ételszínezékkel, vagy hagyd fehéren. Töltsd habnyomó zsákba (de megteszi az is, ha sütőpapírból tölcsért formázol), vágj apró lyukat az aljára, és már díszíthetsz is! 🙂

Akár ajándékba is adhatod autósport kedvelő barátaidnak!

Ha nálad is készül autósport ihlette sütemény és szeretnéd nekünk megmutatni, megteheted Instagramon, ha a poszthoz használod a #mindenkimotorsportol hashtaget, vagy ha sztoriba posztolod, megjelölöd a képen a @motorsportol.hu-t!