Döntöttek a versenybírák a Verstappen-Hamilton „incidens” ügyében

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 08. 03.
Max Verstappen a Hungarorongen, Mogyoróddal a háttérben
Fotó: Joe Portlock/Getty Images / Red Bull Content Pool

A versenyfelügyelők döntést hoztak azzal kapcsolatban, a Max Verstappen és Lewis Hamilton közötti, a Magyar Nagydíjon történt  incidens kapcsán. Az ítélet szerint senki nem vétett a szabályok ellen, így nincs büntetés.

Az eset a 4-es kanyarban történt, ahol Verstappen a frissebb gumik előnyét kihasználva lendületet szerzett Hamilton ellen, majd megkísérelt egy előzést a belső íven. A meghallgatáson Verstappen elmondta, hogy teljes mértékben uralta az autóját, és akár szűkebben is vehette volna a kanyart, hogy helyet hagyjon Hamiltonnak a kijáratnál. Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy mivel Hamilton lement a pályáról, úgy döntött, kihasználja a teljes rendelkezésre álló pályaszélességet.

A meghallgatáson bemutatott videó- és fedélzeti kamerafelvételek alapján a felügyelők arra jutottak, hogy az incidens nem tekinthető szabálytalannak. Nem történt ütközés, és Verstappen manőverét ugyan „ambiciózusnak” nevezték, de nem minősítették szabályellenesnek.

Ennek értelmében nem adtak büntetést Verstappennek, az ügyet pedig lezártnak tekintik.