Ecclestone: Verstappen a Mercedesszel és a Ferrarival is nyert volna, míg Hamilton elbukott

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 01. 22.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Forma-1 egykori vezérigazgatója, Bernie Ecclestone azt állította, hogy Lewis Hamilton „megbukott” 2023-ban. Meglátása szerint ugyanilyen szituációban a Mercedes nem maradt volna győzelem nélkül, ha Max Verstappen vezette volna az autójukat.

A Mercedes és a Ferrari is azzal a szándékkal indult neki a 2023-as szezonnak, hogy véget vessen Verstappen és a Red Bull uralmának, de az csak még tovább nőtt. A 22 versenyből 21-et a Red Bull nyert, abból pedig 19-et Verstappen. Carlos Sainz és a Ferrari volt az egyetlen, aki egyetlen alkalommal nyerni tudott a Red Bullon kívül.

Ecclestone szerint azonban Verstappen dominanciáját az is segítette, hogy Hamilton „nem teljesített”.

„Hamilton egy kicsit megbukott” – idézi Ecclestone-t a BILD, a PlanetF1.com szerint.

De nem csak magát Hamiltont kritizálta Ecclestone, hanem a csapattársát, George Russellt is.

„Russell sem volt olyan jó, mint amilyennek gondolta magát” – folytatta. „Mégis, nem kellett volna ilyen drámai vereséget szenvedniük.”

Szerinte ha Verstappen a Mercedes W14-es, a Ferrari SF-23-as vagy a McLaren MCL60-as versenyautójában ült volna, akkor is tudott volna futamokat nyerni.

„Türelmesen tűrték a Mercedes dominanciáját, egyenként cseréltek le minden gyenge láncszemet. A legjobb csapatot, a legjobb konstrukciót, a legjobb autót és a legjobb versenyzőt fejlesztették ki” – mondta Ecclestone a Red Bullról.

„Christian Horner [a Red Bull csapatfőnöke] kiváló munkát végzett. Max a mérce jelenleg, minden téren.”

„Akár egy McLarenbe is ültethetnéd, és valószínűleg egy Ferrariba vagy egy Mercedesbe is, ő akkor is nyerne” – tette hozzá.