Édesapja őrültnek nevezte Rosberget a visszavonulása miatt

Hegedűs Dávid2024. 10. 09.
Nico Rosberg és felesége, Vivian
Fotó: Mercedes-Benz AG

Nyolc évvel ezelőtt felért a csúcsra Nico Rosberg és világbajnok lett, és azzal a lendülettel be is jelentette a visszavonulását.

Ezzel a Rosberg család lett a második família, ahol apja és fia is Forma-1-es világbajnok lett. Édesapja, Keke Rosberg 1982-ben, finn színekben szerzett világbajnoki trófeát.

Az útja gyakorlatilag kikövezett volt tehát Nico számára az F1-ig, amely alatt édesapja nagyon nagy hatást gyakorolt rá.

Sokáig nem jött ki neki a lépés, a nem túl erős Williamsben azért többször is tudott bravúrt felmutatni. Majd jött karrierje egyetlen csapatváltása.

A Mercedesnél Schumachert legyőzte, de az autó nem volt ütőképes, majd a hibrid érától kezdve verhetetlen párost alkottak Lewis Hamiltonnal, akit egyszer, 2016-ban tudott legyőzni drámai csatában.

Karrierje alatt édesapja volt a legfőbb tanácsadója és bizalmasa, így amikor a világbajnoki siker másnapján bejelentette visszavonulását, Keke is igencsak elképedt. Erről írt egy történetet a Linkedinre, amelyben reagált egy másik profil nyomásokkal és elvárásokkal kapcsolatos felltevésére.

„Amikor visszavonultam a Forma-1-ből a 2016-os világbajnoki címem után, akkor nem a sikertől léptem vissza, hanem arról, hogy valami új felé lépek. Sokan, köztük édesapám sem értették elsőre, ő egyenese azt mondta, hogy „Megőrültél!”. De én hittem az elektromos mobilitás jövőjében és bíztam a víziómban, hogy nekem vállalkozóként van jövőm.” – írta az egyszeres német világbajnok.

„Nem volt könnyű szembemenni a körülöttem lévő elvárásokkal, de ez a vállalkozás lényege, a kiszámított kockázatvállalás még akkor is, ha a hagyományos gondolkodást megkérdőjelezi. Az üzleti meg a való életben sem csak arról szól a siker, hogy kövesd a neked kijelölt utat, hanem arról is, hogy újítasz, magadévá teszed az utat és van bátorságod törekedni arra, ami igazán izgat.” – tette hozzá.