Egy F1-es csapatfőnök is versenyezni fog Abu Dhabiban

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 27.
James Vowles, f1
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Williams Racing

A Williams csapatfőnöke, James Vowles meghosszabbítja a Közel-Keleten töltött idejét, és a Forma-1-es szezon Abu Dhabiban történő lezárását követő héten visszatér versenyezni a Gulf 12 Hourson.

Vowles a Yas Marina pályán marad, hogy részt vegyen a december 14-i hosszútávú versenyen, ahol a 2024-es Gulf 12 Hours Pro-Am győztes Alexander West, valamint az International GT Open állandó résztvevői, Mark Sansom és Marco Pulcini társaságában a Garage 59 által felkészített McLaren 720S GT3-mal indul. Ez lesz az első versenye, mióta 2023-ban átvette a Williams irányítását, ezért így nyilatkozott:

„Örömmel ragadom meg a lehetőséget, hogy újra bukósisakot vegyek fel. A Garage 59 egy olyan istálló, amelyet jól ismerek a 2022-es közös munkánkból, és a Gulf 12 Hours egy fantasztikus esemény, versenyképes mezőnnyel. Boldogan osztom meg az autót Alexszel, Markkal és Marcóval, és újra megtapasztalom a versenyzést a pilótaülésből.”

Vowles korábban a Garage 59-cel versenyzett a 2022-es Asian Le Mans Series-ben, valamint egy egyszeri túraautó-futamon 2025-ben, és az eseményre való felkészülésként idén több tesztversenyen is részt vett. A Garage 59 csapatfőnöke, Andrew Kirkaldy elmondta, hogy alakulata ugyanolyan lelkesen várja az újraegyesülést, emlékeztetve Vowles hozzájárulására a csapat Asian Le Mans Series-sikereihez:

„Nagyon élveztük a James-szel való együttműködést a 2022-es Ázsiai Le Mans alatt. A hozzáállása és profizmusa, és természetesen stratégiai ismeretei nagyon élvezetessé tették a közös munkát. Mindannyian izgatottan várjuk, hogy visszatérjen a Gulf 12 Hours-ra, és nagyon várjuk, hogy lássuk, mit tudunk együtt elérni Abu Dhabiban.”

A 2012-ben először megrendezett Gulf 12 Hours az év végi GT-események zászlóshajójává vált, amelyet a száguldó cirkusz szezonzárója után nem sokkal rendeznek meg a Yas Marina pályán. A verseny egy nyolcórás nyitó szakaszból áll, amelyet egy kétórás szünet követ, amelynek során a rajongók bemehetnek a boxutcába, hogy megnézzék a garázsokat és találkozzanak a pilótákkal.