Egy falat Monaco a nappaliban: Süss ropogós Fougasse-t a Forma–1-es hétvégére!

Egy hét múlva következik a Forma–1-es Monacói Nagydíj, én pedig hoztam ismét egy étel javaslatot a versenyhétvégére. Nem olyan egyszerű igazi monacói receptekre bukkanni, mivel a városállam igen kicsi, ott a francia és olasz hatások érzékelhetők.
Egyik jellemző étel Monacóban a Fougasse nevű provence-i laposkenyér. Nagyon egyszerű, kívül ropogós, belül puha, ám annál látványosabb a levélformának köszönhetően.
A monacóiak előszeretettel fogyasztják ezt a a lepénykenyeret aperitif mellé (például egy pohár borhoz), vagy tunkolják valamilyen mártogatósba, esetleg olívaolajba.
A Fougasse hozzávalói:
- 10 g friss élesztő
- 1,5 dl langyos víz
- 250 dkg liszt
- fél teáskanál só
- egy csipet cukor
- 1 evőkanál olívaolaj
A tetejére:
- olívaolaj megkenni
- friss kakukkfű
A langyos vízben a cukorral futtasd fel az élesztőt. Míg ez megtörténik, mérd ki a lisztet, tedd bele a sót és az olívaolajat.
Ha felfutott az élesztő, azt a keveréket is add a liszthez, majd az egészet gyúrd addig, míg sima felületű, rugalmas tésztát nem kapsz.
Ezt követően meleg helyen keleszd a duplájára.
Ha ez megvan, tetszőleges méretű, gombócokra osztjuk, azokat 1 cm vastagságúra nyújtjuk (nem baj, ha nem szabályos kör, sőt!), majd a vágd be úgy, hogy nagyjából a képen látható „levélformája” legyen.
Tedd sütőpapírral bélelt tepsire, kend meg olívaolajjal és szórd meg friss kakukkfűvel (lehet szárított is, de frissel finomabb).
Majd tedd 220-fokra előmelegített sütőben és kb 20 perc alatt süsd készre.
Jó étvágyat!










