Fotó: Xavier Bonilla / DPPI / Scuderia Ferrari Press Office
Elfogadható hétvégét zárt az Amerikai Nagydíjon a Ferrari. Charles Leclerc a harmadik, Lewis Hamilton pedig a negyedik helyen ért célba.
Ez azt jelenti, hogy a hétszeres brit világbajnok számára továbbra is várat magára az első ferraris dobogójára. Erre ugyanis nem volt elég 19 futam sem.
Ezzel pedig egy rekord lett az övé, amire sosem vágyott. Ugyanis a csapat történetében soha egyik ferraris versenyzőnek sem kellett ilyen sokat várnia az első dobogójára a csapatban. Az eddigi rekordot a francia Didier Pironi tartotta, akinek ehhez 18 futamra volt szüksége.
Némi vigasz lehet a brit számára ugyanakkor, hogy a vasárnap megszerzett 12 pontja azt is eredményezte, hogy karrierje során eddig összesen 5004,5 pontot gyűjtött, ezzel pedig az első versenyző lett, aki átlépte az ötezres határt.
Érdekesség, hogy a négyezer pontot sem lépte még át senki. Az örökranglista második helyén Max Verstappen áll 3329,5 ponttal. A jelenlegi mezőnyben Fernando Alonso és Charlec Leclerc van még benne a top tízben.