Egy mémmel reagált Alonso kritikájára Hamilton

Hegedűs Dávid2025. 10. 09.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Igencsak feszült volt a szingapúri futam befutója Lewis Hamilton és Fernando Alonso számára. A mezőny két rangidőse a hetedik helyért küzdött egymással.

Hamilton az utolsó körökre komoly fékgondokkal küszködött, így jelentősen visszaesett a tempója, olyannyira, hogy egy kör alatt 40 másodpercet is veszített Alonsoval szemben. Ezt folyamatos pályalevágásokkal akarta kiküszöbölni, ami akkor sikerrel járt, beért a spanyol előtt, aki a leintés után hatalmas káromkodások közepette fejezte ki nem tetszését.

A versenybírók végül a britet megbüntették, így Alonso csak megszerezte a hetedik helyt.

Alonso a rádióban folyamatosan azt ismételgette a híre f-betűs angol szó kíséretében, hogy nem hiszi el, nem hiszi el, és ilyen nem történhet meg.

Hamilton nem hagyta szó nélkül ezt a rádióbejegyzést, és az Instagram sztorijában reagált a spanyol rádiózására. A megosztott videóban Victor Meldrew látható, aki a 90-es években, a brit BBC-n futó szitkom (One Foot in the Grave – magyarul Fél lábbal a sírban) zsémbes öregembere, aki folyamatosan a „nem hiszem el” és a „nem tudom elhinni” mondatokat ismételgette, ahogy tette is Alonso.

Ezt megspékelte a „18 évnyi…”– felirattal, utalva arra, hogy kettejük viszonya 2007 óta nem rózsás és azóta a spanyol sűrűn használja rá ezeket a mondatokat.