Elkötelezettek: Ez most Alonso és Newey terve

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 06. 25.
Fernando Alonso
Fotó: Alastair Staley/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Fernando Alonso kijelentette, hogy az Aston Martin nem fog eltávolodni Adrian Newey agresszív tervezési filozófiájától, mivel szerinte ez további teljesítménynövekedést eredményez majd.

Az AMR26 eddig nehezen boldogult a 2026-os idényben a Honda-motor teljesítményhiánya miatt, de a egyéb problémák is hátráltatták, többek között a sebességváltóval kapcsolatos gondok, amelyet az istálló először saját gyártásban készített, és amely alacsony sebességnél elveszti a szinkronizálást.

Alonsonak ugyan sikerült egy pontot elcsípnie Monacóban, de a kocsi Barcelonában messze elmaradt a tempótól, ami arra késztette a pálya melletti műveleti igazgatót, Mike Kracket, hogy bocsánatot kérjen a szurkolóktól. A csapat egyelőre nem hajtott végre komoly fejlesztéseket az autón, mivel egy hatalmas fejlesztési csomagot pedig a nyár későbbi részében terveznek bevezetni. Newey, az F1 történelmének legsikeresebb tervezőjének a filozófiájáról beszélve Alonso azt „a határok felfedezésének” nevezte, és elmagyarázta, miért nem fordulna az alakulat egy hagyományosabb kialakítás felé a nagyobb teljesítmény elérése érdekében. A médiának, többek között a RacingNews365-nek Newey-ről beszélt a spanyol:

„Ez mindig is az ő eszméje volt: megpróbálni megtalálni a határt. Amikor megtalálod a határt, fél lépést hátralépsz, így működik ez, és jelenleg éppen ebben a fázisban vagyunk. A csapaton belül számos különböző területen feszegetjük a határokat, tudva, hogy talán azonnali teljesítménynövekedést érhetnénk el, ha visszatérnénk egy általánosabb megoldáshoz, de bizonyos területeken inkább ragaszkodunk ehhez a filozófiához. Hisszük, hogy ez a közeljövőben további teljesítményt fog felszabadítani.”