A Forma-1-es Ausztrál Nagydíj első szabadedzésén a McLaren versenyzője, Lando Norris végzett az élen Carlos Sainz (Williams) és Charles Leclerc (Ferrari) előtt, miközben kétszer is piros zászlóval szakították meg a gyakorlást.
Leclerc az egyórás edzés első negyedórájában 1.17,880 perces idővel vezetett, miközben az első 15 percben mindkét Red Bull-versenyzőnek volt egy kis malőrje: Liam Lawson a 9-es kanyarhoz közeledve a falnak ütközött, Max Verstappen pedig a 6-os kanyar kijáratánál a kavicságyban kötött ki.
Később az edzés rövid időre megszakadt, mert törmelék került a pályára, valószínűleg Jack Doohan Alpine-jából, amely a 6-os kanyarban a pályára kavicsot hordó autók között volt.
Nem sokkal a félidő előtt folytatódott szabadedzés, Verstappen pedig rögtön újra a lágyakon gurult pályára, és 1.17,696 perces idejével a leggyorsabb időt futotta.
Az edzés azonban ismét félbeszakadt, amikor Oliver Bearman csúnyán összetörte a Haast, miután a 10-es kanyar gyors jobbos kanyarjánál a brit az autója jobb oldalát a külső korlátnak csapta, majd a törött autó visszacsúszott a pályára.
Az akció csak 11 perccel a vége előtt folytatódott, ami után Norris első próbálkozását Yuki Tsunoda tette tönkre, aki épp akkor előzött, amikor a brit a közelébe ért.
Oscar Piastri a másik McLarennel friss lágyakkal 0,269 másodperccel volt lassabb Sainznál, így a harmadik helyen állt, mielőtt Norris megfutotta a leggyorsabb időt.
George Russell, aki a Mercedes legjobbjaként a hetedik helyen végzett, nem sokkal a cél előtt megpördült a 4-es kanyarban, miután a 3-as kanyarból való kijövetel után a jobb oldali kerekeit a fűre tette.